Diaľniční policajti boli včera 5. októbra večer privolaní k nehode na rýchlostnej ceste R1 pri Seredi. 57-ročný vodič z Topoľčian išiel na aute Fiat Ducato smerom na Nitru. Pri riadení si nevšimol pri pravom okraji cesty nákladné auto s návesom, ktoré tam bolo odstavené pre poruchu. Vodič osobného auta, ktorý nehodu zavinil, sa zranil ľahko a bol prevezený na ošetrenie do galantskej nemocnice. Obe vozidlá boli po nehode nepojazdné a škoda bola odhadnutá na 17000 eur.

DSC_0019

Polícia podrobila oboch vodičov dychovej skúške na alkohol, ktoré boli negatívne. Vodič je podozrivý z toho, že sa dostatočne nevenoval riadeniu a nesledoval situáciu v cestnej premávke. Krátko po nehode došlo v tom istom kilometri aj ku škodovej udalosti dvoch osobných áut. Vzhľadom na rozsah poškodenia ako aj to, že sa udalosť zaobišla bez zranenia, účastníci nehody spísali poistnú udalosť.

Vodič uvidel cyklistu na posledné chvíľu, po nehode skončil s ťažkými zraneniami

K vážnej dopravnej nehode s cyklistom došlo dnes 6. októbra ráno o 06.20 h medzi obcami Okoč a Bodzianske Lúky v okrese Dunajská Streda. Nehoda sa stala na rovnom úseku cesty, v smere od obce Bodzianske Lúky. 26-ročný vodič z Veľkého Medera sa pravdepodobne dostatočne nevenoval riadeniu a až na poslednú chvíľu si všimol na pravom okraji 59-ročného cyklistu z okr. Komárno. Pri nehode utrpel cyklista viaceré zranenia, s ktorými bol prevezený do nemocnice v Komárne. Polícia alkohol u vodiča nezistila a u cyklistu bude za týmto účelom odobratá krv. Okolnosti ako aj presné príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

Pohyb cyklistov nie je v tomto ročnom období stále ešte ničím výnimočný. Najmä mimo obce, kde sú zhoršené výhľadové pomery a cyklistu je naozaj vidieť niekedy až na poslednú chvíľu, odporúčame vodičom, aby nepodceňovali situáciu za volantom a to najmä v čase zhoršenej viditeľnosti a na jazdu sa sústredili. Cyklistov žiadame, aby svoje oblečenie doplnili o viaceré reflexné prvky a osvetlenie tak, aby boli viditeľní už z väčšej vzdialenosti.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972