Druhé kolo testovania v Piešťanoch nebude, ale certifikát niektorí potrebujú

Druhé kolo testovania v Piešťanoch nebude, ale certifikát niektorí potrebujú

4. novembra 2020 Off Od PNKYSK

Každý, kto dochádza za prácou do okresu, v ktorom sa cez víkend uskutoční druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie covid-19, bude zreje potrebovať nový certifikát o tom, že je negatívny.

„Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu dostanú výnimku okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta. V okrese Piešťany bola pri prvom kole testovania miera pozitivity 0,46 %, takže v našom meste sa druhé kolo testovania neuskutoční,“ informovala piešťanská radnica.

Predseda vlády Igor Matovič ešte v pondelok povedal, že v okresných mestách vzniknú odberné miesta, kde bude môcť každý absolvovať vyšetrenie pomocou antigénového testu bezplatne. Mesto však podrobnosti o zriadení takéhoto odberného miesta zatiaľ nemá.

Ide pritom o dôležitú informáciu pre tých Piešťancov, ktorí musia dochádzať do okresov, v ktorých sa druhé kolo testovania bude konať. Podľa slov predsedu vlády totiž musia mať k dispozícii certifikát o aktuálnom teste na ochorenie covid-19. Dodal, že ak v ich okresnom meste ešte cez víkend nebude mobilné odberné miesto zriadené, mali by sa nechať otestovať v regióne, kde sa druhé kolo 7. a 8. novembra uskutoční.

Text: Martin Palkovič Foto: Úrad vlády SR