Aktuality

Dražbou získali pre charitu 16 170 eur. Najväčšia bitka bola o Gotta

By 25. októbra 201226 októbra, 2012No Comments

Za 3 400 eur kúpil neznámy dražiteľ dielo Milana Laluhu. Dva obrazy jeho súpútnika Vladimíra Kompánka však nedražil nikto. Oveľa väčší záujem bol o reprodukciu Karla Gotta. Súperili o ňu primátor Remo Cicutto a anonymný kupec cez telefón.

[singlepic id=36697 w=520 h=340 float=center]

 

Napínavú súťaž, do ktorej sa zapojili aj ďalší záujemcovia v sále nakoniec primátor vzdal. Obraz sa predal za 1 500 eur. Spolu počas II. ročníka Charitatívneho aukčného salónu Adeli vyzbierali 11 170 eur, ďalších 5-tisíc pribudlo počas recepcie. Obrazy do dražby zväčša venovali samotní umelci, ich rodinní príslušníci alebo zberatelia. Spestrením boli aj rarity ako napríklad koláže herca Vladimíra Bartoňa, kuchárska kniha pre nevidiacich s reliéfnymi ilustráciami Evy Márie Trajterovej. Medzi ne patrila aj reprodukcia obrazu Karla Gotta s jeho osobným venovaním dražiteľovi.

REKLAMA

Oproti vlaňajšiemu prvému ročníku tohto charitatívneho podujatia je vydražená suma veľkým úspechom. Vtedy sa na liečbu pacientov v rehabilitačnom centre Adeli vyzbierali iba 2 362 eur.

Peniaze majú pomôcť konkrétnym deťom a mladým ľuďom s diagnózami, pri ktorých špeciálnu zdravotnú starostlivosť poisťovne nepreplácajú. V Adeli sa však podľa mnohých dejú malé zázraky. Deti, ktoré predtým nespravili ani krok, dokážu po špeciálnej liečbe chodiť.

[nggallery id=1991]

Text a foto: Martin Palkovič

 

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972