Partia mladíkov v lyžiarskych kuklách si dnes, v utorok 15. septembra okolo druhej v noci, v mestskom parku vyhliadla dvoch mužov, ktorí išli domov z nočného premietania Cinematiku. Napadli ich a obaja skončili v rozbitými hlavami. Podľa účastníkov drámy útočníkmi boli mladí chlapci, podľa hlasu okolo dvadsiatky. Polícia varuje – v podobných prípadoch utekajte a rýchlo volajte 158-ičku.

Ilustr. foto

Ilustr. foto

Ako sa vyjadril jeden z napadnutých, zrazu len za sebou počuli kroky, a keď sa obzreli, už ich obkolesila skupina približne šiestich mladíkov v lyžiarskych kuklách. Hneď začali útočiť. „Bolo im vidieť iba oči,“ uvádza otrasený muž. Presile sa nedokázali ubrániť, domov sa vrátili v šoku a zranení. Políciu zavolala až manželka jedného z nich dnes ráno, jej manžela už policajti vypočuli. Druhý z napadnutých mužov volal chvíľu po útoku mestskú políciu. Službukonajúci policajt údajne prisľúbil, že pošlú hliadku, ktorá miesto skontroluje. Napadnutí muži už v  tom momente boli v bezpečí, mali však obavy, aby skupina útočníkov nenapadla niekoho ďalšieho. Podľa vyjadrenia jedného zo zranených mužov, útočníci ich považovali za „feťákov“ a preto vraj na nich útočili. Keď muž oponoval, že on drogy neberie, dostal odpoveď, že tak nemá chodiť na „feťácke“ festivaly. (aktualizované 15.9.2015 11:55)

Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová uviedla, že hlásenie prijali ráno o pol desiatej a prípadom sa ihneď budú zaoberať vyšetrovatelia. „V podobných prípadoch je dobré, ak voláte políciu ihneď.“ Policajti tak majú lepšiu možnosť získať stopu alebo chytiť účastníkov. Presile sa podľa nej bežný človek len ťažko ubráni, preto radí všetkým, ktorí sa v podobnej situácii ocitnú – čo najrýchlejšie utekať. „Ak nemáte za sebou nejaký kurz bojového umenia, nemáte šancu sa proti presile ubrániť.“

Prípad je o to závažnejší, že nejde len o nejakú krčmovú bitku, ale skupina bola zrejme organizovaná, pripravená a nachystaná útočiť. Či si svoje obete vyhliadli skôr alebo išlo o náhodných chodcov, zatiaľ nie je jasné, v každom prípade by ste si v najbližších dňoch mali pri nočnom návrate dávať pozor. A ak máte akékoľvek podozrenie, či informácie o útočiacej skupine, bezodkladne ich oznámte polícii.

-ad- Foto: -th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972