Galantská polícia vyšetruje zločin lúpeže, ku ktorej došlo v prvý júlový deň. Ženu s dvojročným dieťaťom prepadol stopár pri ceste na kúpalisko Vincov les, ktoré často navštevujú aj ľudia z Piešťan a okolia. Muž sa na prepad vopred pripravil a policajti zistili, že oslovuje výhradne ženy. Napadnutú požiadal o odvoz na čerpacej stanici. Po zastavení ju udrel nachystaným kameňom do hlavy, a keď sa mu snažila zabrániť, aby ušiel autom aj s dieťaťom, ukradol jej aspoň kabelku.

prepad5
„Na čerpacej stanici za Galantou ju oslovil muž s batožinou so žiadosťou o odvoz. 44-ročná žena súhlasila a stopár si nasadol do jej auta Škoda Felícia. Dohodli sa, že ho dovezie na príjazdovú cestu ku kúpalisku neďaleko Sládkovičova,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Keď na dohodnutom mieste zastavila, stopár ju udrel vopred nachystaným kameňom zozadu niekoľkokrát do hlavy. Žena s mužom zápasila a keď zazrela okoloidúce auto volala o pomoc. Muž vtedy využil príležitosť, sadol si na miesto vodiča a naštartoval. V strachu, aby muž neukradol auto aj s jej dieťaťom, vytrhla kľúče zo spínacej skrinky.

„Útočník sa dal na útek, no stihol ešte ukradnúť kabelku, v ktorej mala osobné doklady, mobilný telefón a peňaženku. Kriminalisti zaistili všetky jeho veci a zistili, že batožina, ktorú mal pri sebe, nebola jeho.  Operatívne previerky ich doviedli aj do ubytovne v Galante, kde batožinu v skorých ranných hodinách odcudzil a neskôr sa do cudzích šiat prezliekol. Na prepad sa vopred pripravil a na čerpacej stanici oslovoval výlučne ženy,“ pokračuje správa polície.

prepad2prepad1Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre zločin lúpeže a po útočníkovi polícia intenzívne pátra. V zmysle zákona mu za prepad ženy hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov. „Ak ste boli svedkom úteku muža, príp. ste ho podľa niektorých znakov na snímkach spoznali, alebo poznáte jeho miesto terajšieho pobytu, kontaktujte políciu na čísle 158,“ vyzývajú krajskí policajti.

prepad3

Zdroj: KRPZ Trnava

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972