Connect with us

Aktuality

Drahovce: Mladík strihal káble pod napätím

Published

on

Policajti železničnej polície zadržali 19-ročného muža, ktorý krátko pred tým strihal káble pod napätím. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu poškodzovania a ohrozovania všeobecne prospešného zariadenia.

„Obvinený je podozrivý z toho, že s prinesenými kliešťami, pílkou a s rukavicami sa pred polnocou vybral ku koľajniciam v katastri obce Drahovce. Na zemi otvoril betónový poklop a zo žľabu vystrihol asi 40 metrov tzv. živého kábla. Ten si postupne nastrihal na menšie, jeden a pol metrové časti,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Advertisement
Hello GPT

Porucha bola ihneď detekovaná výpravcom a na miesto vyrazili trnavskí policajti. V blízkosti koľajníc našli okrem zahodeného náradia aj podozrivého muža.

Všetky veci zaistili a expertíza nakoniec potvrdila, že nájdené kliešte boli použité pri tejto trestnej činnosti. Policajtom uviedol, že káble chcel predať a peniaze minúť na opravu svojho auta.

Advertisement
Hello GPT

„Okrem toho, že mladík mohol ohroziť seba na živote, krádežou a poškodením káblov spôsobil zhasnutie predzvestí, t. j. detekovanie prítomnosti železničných koľajových vozidiel. Z uvedeného dôvodu došlo k obmedzeniu vlakovej dopravy s následným meškaním vlakov,“ dodáva polícia.

Vyšetrovateľ stíha 19-ročného mladého muža z okresu Piešťany na slobode. Za uvedený skutok, v čase krízovej situácie, mu môže v zmysle zákona hroziť trest odňatia slobody na 4 až 8 rokov.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: KR PZ v Trnave

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články