Novým starostom Drahoviec sa stal Miroslav Ledecký. Jeho brat Vladimír je dlhoročným starostom Spišského Hrhova, ktorý sa svoji aktivitami v integrácii Rómov dostal do povedomia doma i v zahraničí. Súrodenecká dvojica tak bude šéfovať dvom slovenským obciam.

Kým v Spišskom Hrhove Vladimír Ledecký nemal protikandidáta, v Drahovciach sa o post hlavy obce  uchádzalo šesť záujemcov.  Volebná účasť v obci neďaleko Piešťan dosiahla 58,71 percenta. Celkovo kandidáti dostali 1 260 platných hlasov. Z nich 447, teda 35,47 percenta, dali obyvatelia Miroslavovi Ledeckému.

Na druhom mieste skončila kandidátka SMER-SD Zuzana Komárková s 248 hlasmi. Tretí bol doterajší starosta Juraj Klein (NEKA), ktorého si vybralo 222 voličov. Na ďalších miestach skončili Juraj Surový (SDKÚ-DS), Peter Spišák (NEKA) a Stanislav Nešpor (ĽS Naše Slovensko).

Miroslav Ledecký sa pracovne doteraz  venoval vzduchotechnike, klampiarstvu a kominárstvu. Okrem toho pôsobí v kominárskych stavovských organizáciach, je fanúšikom lyžovania a Petry Vlhovej a šéfuje Slovenskému koseckému spolku.

Podľa jeho vyjadrení je najväčším problémom Drahoviec chýbajúca kanalizácia, pričom bez pomoci európskych peňazí, ju obec nezvládne zrealizovať. 

-th- Foto: FB Miroslav Ledecký

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972