Connect with us

Aktuality

Dôstojný život pre každého bude témou dnešného podvečera v Piešťanoch

Published

on

Slovenská sieť proti chudobe, Európska sieť proti chudobe, Mestské kultúrne stredisko mesta Piešťany a Spoločnosť Slovensko-indického priateľstva vás pozývajú dnes 14. júna 2018 o 17.00 h k Hudobnému pavilónu v Mestskom parku. Na Ceste pre lepšiu Európu sa tu v tomto čase zastaví EMIN Bus. Zámerom autobusového putovania „Spolu za dôstojný život pre každého“ Európskej siete proti chudobe je posilniť súcit a povedomie všetkých občanov v sociálnej oblasti.

Vrámci aktivít Európskej siete proti chudobe nejde len o úplne na pomoc odkázaných ľudí na okraji spoločnosti, ale o všetkých, ktorí musia žiť s minimálnych finančných prostriedkov. Nožnice medzi skupinou extrémne bohatých ľudí a ľudí, ktorí žijú z rúk do úst sa neustále otvárajú. Sieť sa snaží presadiť adekvátnosť, ktorá definuje nevyhnutnú výšku príjmu pre dôstojný život. Rovnako rieši otázku programu inkluzívneho pracovného trhu, ktorý napomáha ľudom v núdzi, rôznymi potrebnými cestami, opätovne sa zaradiť plnohodnotne do spoločnosti.

V programe sa prihovorí Piešťanec Ondrej Botek, ktorý pôsobil v rámci projektu kliniky House of Family v kambodžskom hlavnom meste Phnom Penh ako sociálny pracovník a manažér, za čo získal členstvo v britskej Kráľovskej spoločnosti. Rovnako sa prihovoria členovia európskej delegácie po cestách EMIN BUSOM naprieč EURÓPOU, ktorí budú hovoriť o vízia múdrej Európy a tom ako vrátiť rešpekt vzdelaniu aj osobe učiteľa. V programe vystúpi súbor Khamoro z Myjavy.
red, Ilustr. foto: Matúš Koprda

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články