Od štvrtka 26. septembra riadia dopravu pri rekonštrukcii cesty popod Červenú vežu od Krajinského mosta po Bananskú ulicu semafory. Kolóny sa tvoria stále. Vodiči sa v prvý deň frézovania vozovky sťažovali na nekoordináciu medzi regulovčíkmi dopravy.

 

Autá stáli podľa vyjadrení motoristov v oboch smeroch v kolónach od 15 do 60 minút. Padali otázky prečo nepracujú cestári v noci, keď je intenzita dopravy nižšia. Aký je harmonogram prác, kedy cestári pracujú a akú majú pracovnú dobu, sme sa pýtali Juraja Marka, riaditeľa oblasti Juh spoločnosti Swietelsky – Slovakia, ktorá rekonštrukciu realizuje. Odpoveď konkrétnu odpoveď sme nedostali s odkazom, že k stavbe sa vyjadruje investor, teda Trnavský samosprávny kraj. 

Obrátili sme sa tak na TTSK. „Ako sme avizovali, v prípadoch, keď si to bude vyžadovať charakter rekonštrukčných prác, bude doprava riadená tzv. regulovčíkmi dopravy. V ostatných prípadoch je doprava od štvrtka riadená svetelnou dopravnou signalizáciou, aby bol zabezpečený čo najplynulejší priebeh cestnej premávky,“ vyjadril sa Miroslav  Knap, riaditeľ  Odboru stratégií a projektov TTSK.

Podľa jeho odpovede je úlohou spoločnosti, ktorá realizuje tento projekt,  ukončiť stavebné práce v zmluvne stanovenom termíne. „Presná pracovná doba pracovníkov, ako aj harmonogram konkrétnych rekonštrukčných prác, je v kompetencii realizátora opravy. Trnavská župa samozrejme priebeh opráv sleduje. Na spoločnosť, ktorá realizuje opravy cesty, sme v rámci kontrolného dňa požiadali, aby práce mali, v rámci možností, čo najmenší dopad na priebeh plynulosti cestnej premávky,“ dodal M. Knap.
-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972