Hasičské zbory v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave mali v stredu 7. februára plné ruky práce. Zasahovali pri dopravnej nehode v Drahovciach, ale aj pri požiaroch v obciach Vojka nad Dunajom a Pusté Úľany.

V stredu 7. februára 2018 krátko po 09.00 hod. bola ohlásená dopravná jedného osobného motorového vozidla na štátnej ceste č. I/61 v katastri obce Drahovce, okres Piešťany. Po príjazde hasičov na miesto udalosti sa vozidlo nachádzalo mimo vozovky. V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu troch osôb. Hasiči im poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby. Na vozidle vykonali protipožiarne opatrenia. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Piešťan.

Krátko po 12.30 hodinou bol ohlásený požiar rodinného domu na Gaštanovej ulici v obci Pusté Úľany. Po príjazde hasičov na miesto udalosti bol požiar domu v pokročilom štádiu horenia. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Galanty, Serede a Senca štyrmi C prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie strechy. Pri požiari boli použité dýchacie prístroje. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Následkom požiaru vznikla majiteľovi rodinného domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 150 000,- Eur.

Rovnako v stredu 7. februára 2018 v nočných hodinách bol ohlásený požiar prístavby rodinného domu v obci Vojka nad Dunajom. Po príjazde hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar vedľajšej budovy. Požiarom bola zachvátená strecha budovy a ďalšie časti budovy. Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru boli nasadenné 4 vysokotlaké prúdy a 1 C prúd. Následne bolo miesto požiaru prekontrolovaná termokamerou. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Následkom požiaru vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 8 000,- Eur. Na mieste udalosti zasahovali hasiči zo Šamorína a Dunajskej Stredy.

-TS Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972