Na jediné cestné premostenie Váhu v Piešťanoch a okolí sa najbližšie dva mesiace nedostanú žiadne vozidlá. Úplná uzávierka odštartovala 1. júla o 8.00 h a zatiaľ sa zaobišla bez výraznejších komplikácií.

MP 07-01-14 112454

Ako prví ju pocítili cestujúci na prímestských linkách autobusovej dopravy. Pešo po lávke museli prechádzať ešte skôr ako policajti pustili na most posledné autá. Nikto z nich však vo väčšej miere nespokojnosť neprejavil.

Jedným z posledných vozidiel, ktoré prešli po moste bol nákladiak Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja, ktorí doviezol betónové zátarasy. Aj pomocou nich začali na bančianskej strane mosta vytvárať priestor, na ktorom sa budú točiť autobusy. Vznikne tam aj provizórne nástupište. Ešte ráno totiž jedna z dočasných zastávok stála na ceste, to sa má v priebehu dneška zmeniť.

Cestu na most zo strany Piešťan uzavreli o 8.00 h na kruhovom objazde. Pár vodičov ešte chcelo prejsť, ale cestári boli nekompromisní. Na opačnej strane dopravu riadili policajti, šoféri im neodporovali.

Prvé práce na oprave mosta začali tesne po uzávierke. Podrobné informácie o obchádzkach a zmenách v cestovnom poriadku nájdete v tomto článku.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972