Bytovka na Ulici Mateja Bela získala v súťaži o Najlepšie obnovený bytový dom druhé miesto. Obstála v konkurencii 25 podobných projektov z celého Slovenska realizovaných v roku 2013. Cenu odovzdali 28. marca na veľtrhu Coneco Bratislava.

dom mateja bela

Združenie pre podporu obnovy bytových domov v spolupráci s Prvou stavebnou sporiteľňou (PSS) zorganizovali už 6. ročník súťaže o Najlepšie obnovený bytový dom. Jej cieľom je poukázať na potrebu a nevyhnutnosť obnovy bytoviek, ktorá prináša úspory obyvateľom bytov. Dôkazom sú aj víťazné domy, ktoré hlásia ročné úspory na nákladoch za energie od 44 do 59 percent. Súťaž je tiež inšpiráciou pre spoločenstvá vlastníkov bytov a bytové družstvá, ktoré o revitalizácii ešte len uvažujú. Do súťaže sa mohli byť prihlásené domy, ktorých obnova je financovaná v spolupráci s PSS.

REKLAMA:

Monitoring_dirofilaria_pes

Za bytovku na Mateja Bela si ocenenie prevzali Lukáš Gono a Igor Blaško za vlastníkov bytov, architekt z firmy PF7 Karol Ferenčík a zástupcovia firmy Eran Slovakia Trenčín. Prvá stavebná sporiteľňa projekt, ktorý skončil na druhom miest sumou 700 eur. Víťazom súťaže je dom zo Starej Turej, tretia skončila bytovka z Popradu.

Text a foto: Tlačová správa/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972