V utorok 10. januára krátko po piatej večer začala horieť elektroinštalácia v podkroví rodinného domu v obci Dolný Lopašov. K požiaru vyrazili profesionálni hasiči z Piešťan a dobrovoľníci z Dolného Lopašova a Vrbového. Hasebné práce si vyžiadali odstavenie elektriny v časti ulice.

IMG_4829

Požiar zasiahol okrem kabeláže aj drevený obklad a zateplenie. Do obce ako prví dorazili piešťanskí hasiči, ktorí zlikvidovali oheň pomocou práškového hasiaceho prístroja a vysokotlakého prúdu vody. Z bezpečnostných dôvodov museli v časti ulice odstaviť elektrický prúd, niekoľko domácností tak zostalo bez svetla či kúrenia.

„Na miesto dorazilo do desiatich minút od ohlásenia osem našich hasičov. V čase nášho príchodu tu už boli piešťanskí hasiči. My sme mali zabezpečovaciu úlohu,“ prezradil veliteľ DHZ Dolný Lopašov Rastislav Mikuš, ktorý jedným dychom priznal, že by sa im zišlo nové plne pojazdné hasičské auto. Po rýchlom zlikvidovaní požiaru na miesto dorazili elektrikári. Škody boli predbežne odhadnuté na 5-tisíc eur.

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972