Aktuality

Dôchodkyňa našla 250 eur, polícia hľadá majiteľa

By 30. septembra 2013No Comments

Čestná nálezkyňa odovzdala peniaze polícii. V opačnom prípade by jej mohlo hroziť aj odňatie slobody.

Na políciu do Hlohovca priniesla 72-ročná pani peniaze, ktoré našla v piatok 20. septembra asi o 9.20 h keď prechádzala pani cez priechod pre chodcov na Ulici SNP v Hlohovci, na kruhovom objazde pri moste.

„Ako prešla cez priechod pre chodcov, na okraji cesty našla na zemi pohodených 250 eur. Peniaze zodvihla zo zeme a keďže namieste nálezu sa nikto nenachádzal a ani si nevšimla nikoho, komu by vypadli, priniesla nálezkyňa peniaze na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Hlohovci,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová a dodala: „Na polícii sa doteraz nikto o nájdené peniaze neprihlásil, preto majiteľa peňazí, ktorý ich stratil, vyzývame, aby si ich prišiel prevziať. Čestná nálezkyňa sa zachovala tak, ako by to mal urobiť každý, kto nájde cudziu vec.“

V zmysle zákona, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok. Šesť mesiacov až päť rokov hrozí páchateľovi takéhoto skutku, ak ním spôsobí väčšiu škodu.

Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru SR

REKLAMA

IJaV-2

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972