S ponukou dobrovoľníckej práce v Zariadení sociálnych služieb Domum prišli samotní zamestnanci ON Semiconductor. Ich zamestnávateľ ponúka pracovníkom, prostredníctvom programu dobrovoľnej pomoci, možnosť odpracovať pre rôzne mimovládne, charitatívne a verejnoprospešné organizácie 8 hodín, ktoré im riadne započíta do pracovného času. Týmto programom chce ON Semiconductor podporiť verejnoprospešné projekty. Vlani napríklad pomáhali na Lide, či osádzali fotografie Historickej uličky.

edeedcc661[1]

REKLAMA

bio dia web baner 300x300 maj18

„Dobrovoľnícku prácu sme privítali s nadšením. Naše zariadenie totiž nedostáva takéto ponuky každý deň. Nie je zriedkavosťou, že sa naši klienti stretávajú vo svojom okolí s nepochopením, odsúdením a že sa im ľudia vyhýbajú. ZSS Domum je otvorené spolupráci a uvíta akékoľvek aktivity, ktoré pomôžu zmierňovať sociálnu exklúziu našich klientov,“ hovorí  Marcela Vrbová, vedúca ZSS Domum.

Podľa nej dobrovoľníctvom získalo nielen zariadenie, ale aj dobrovoľníčky. Okrem toho, že získali prehľad o službách, ktoré sa poskytujú v Domume, začali tiež  klientov zariadenia vnímať citlivejšie. „Hľadali sme vhodnú formu dobrovoľníckej práce, ktorá by najviac prospela zariadeniu a zároveň by bavila aj dobrovoľníčky. Myslím si, sa nám to podarilo. V zariadení máme spoločenskú miestnosť, ktorá slúži na voľnočasové aktivity pre deti. Prostredníctvom maľovania obrázkov na steny sme chceli spríjemniť a zatraktívniť toto prostredie. Posúďte sami, či sa to naším dobrovoľníkom podarilo, lebo našim deťom sa to veľmi páči. Veríme, že s dobrovoľníčkami začíname budovať tradíciu,“ dodáva M. Vrbová.

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972