Účastníci 2.ročníka Opel Handy Cyklo Maratónu, ktorí dnes vyštartovali z Prahy a za 111 hodín prejdú naprieč Českom a Slovenskom 2222 km, budú mať vo štvrtok 31. júla zastávku aj v Piešťanoch.

cyklo

Spoločné kontrolné stanovisko Kellys a Adeli bude pri budove Adeli Medical Center a účastníci ním budú prechádzať v čase medzi 11.00 a 18.00 h.

Na stanovisku bude pre účastníkov pripravené občerstvenie a pre všetkých, ktorí ich prídu povzbudiť, zaujímavý program – testovanie bicyklov Kellys, kreatívne dielničky pre deti a súťaž o zaujímavé ceny. Účastníkov cyklomaratónu bude vítať aj ,,mobilný“ moderátor Roman Barényi, ktorý so svojim vozidlom bude účastníkov povzbudzovať a  smerovať ich k stanovisku.

OHCM je unikátny závod zmiešaných tímov zdravých a handicapovaných cyklistov. Myšlienkou závodov je spojiť tieto dve skupiny cyklistických nadšencov a vytvoriť tímy schopné fungovať aj v extrémnych podmienkach. Nejde ani tak o víťazstvo, ako skôr o šírenie myšlienky, že život na vozíku nekončí a ľudia handicapovaní aj zdraví môžu spoločne fungovať bez väčších problémov.

Text: Tlačová správa Ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972