Aktuality

Do Street View sa má dostať aj Kúpeľný ostrov

By 8. februára 20139 februára, 2013No Comments

Google chce pokračovať v rozširovaní svojej obľúbenej služby. Medzi turisticky zaujímavými miestami zaznamenanými v Street View, bude pravdepodobne aj Kúpeľný ostrov.

Do projektu chcú zapojiť širokú verejnosť. „Podrobnejšie informácie oznámime už v najbližších týždňoch,“ uviedla tlačová zástupkyňa Google Slovensko Dáša Takáčová.

Piešťany sa spolu s desiatkami ďalších slovenských miesta a obcí dostali do Street View minulý rok. Špeciálne upravené autá snímajúce panoramatické zábery sa však zastavili pred vstupom na Kúpeľný ostrov a zákaz vjazdu im zabránil odfotiť pešiu zónu aj mestský park, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Namiesto áut, by mohli byť pri mapovaní týchto miesto použité bicykle.

REKLAMA

fitness sity dieta

Komunikáciu na túto tému so spoločnosťou Google potvrdilo aj vedenie Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, s tým, že bližšie informácie uverejnia neskôr.

Rozširovanie služby Street View ohlásili koncom januára v súvislosti so spustením projektu Google na slovenskú nôtu. „Naším cieľom je, aby sme v spolupráci s partermi uchovali a do sveta začali šíriť bohaté zvyky a tradície Slovenska vrátane folklóru, ku ktorému mám sám veľmi blízko. Zároveň chceme naďalej pomáhať rozvoju cestovného ruchu na Slovensku a generácii mladých Slovákov ukázať, že majú byť na čo hrdí,“ povedal Rasťo Kulich, riaditeľ slovenského Googlu.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=Hr-4Aln1Il8[/youtube]

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972