Súťaž s názvom „Do práce na bicykli“ sa bude od 1. do 31. mája konať až v 60 mestách na Slovensku. Medzi nimi sú aj Piešťany, kde sa k dnešnému dňu zaregistrovalo dohromady 10 miestnych tímov, ktorými sú Delikátny problém, LENTILKY, Herbatica, Ekomáci, Laskonky, Noční vtáci, LABEKO, Dobrá robota, Bike ON a Školáčky. Do súťaže sa minulý rok zapojilo 160 účastníkov zo 46 firiem a inštitúcií z Piešťan, ktorí na bicykloch najazdili dohromady viac ako 19 tisíc kilometrov. V prípade, že sa rozhodnete pridať, máte na prihlásenie čas do 26. apríla. 

Hlavným cieľom súťažného projektu „Do práce na bicykli“je zlepšenie každodenného života v mestách, zvýšenie kvality ovzdušia, zníženie emisií CO2 a tiež motivácia ľudí, aby urobili jazdou na dvoch kolesách niečo pre svoje zdravie. Koordinátorom a odborným garantom súťaže je Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica a partnermi projektu je výrobca bicyklov DEMA Senica, Nadácia Ekopolis, Ministerstvo životného prostredia, Slovenská agentúra životného prostredia, RIDE a BIAN.

Celonárodný projekt sa vo svojom minulom už 2. ročníku stretol u verejnosti s veľkým ohlasom. Po uzavretí registrácie organizátori napočítali až 916 prihlásených tímov a 2861 súťažiacich z 55 slovenských miest, ktorí využívali v máji na presun do práce bicykel. Po registrácii samospráv bude do 26. apríla 2016 možná registrácia pre minimálne dvoj a maximálne 4-členné tímy, ktoré vytvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas mesiaca máj dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke.

DPNB_plagat_A3_2016_3mm_spadavka_resize

Do kampane sa v roku 2016 prihlásili mestá Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bardejov, Bernolákovo, Bratislava, Čaňa, Detva, Dolný Kubín, Galanta, Handlová, Hlohovec, Hriňová, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Močenok, Modra, Moldava nad Bodvou, Myjava, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Prešov, Prievidza, Púchov, Ružomberok, Šaľa, Šamorín, Senec, Senica, Sereď, Sládkovičovo, Sliač, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Štúrovo, Svidník, Svit, Topoľčany, Topoľčianky, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Veľký Šariš, Vysoké Tatry, Žilina a Zvolen.

-lt/Zdroj: dopracenabicykli.eu/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972