Do práce na bicykli chodia najviac ITcyglysty

Do práce na bicykli chodia najviac ITcyglysty

13. mája 2014 Off Od

Po druhom týždni súťaže sa poradie tímov poriadne zamiešalo. Prvé kilometre najazdili aj primátor a jeho zástupca. Súťaž s názvom Do práce na bicykli prebieha vo viacerých mestách po celom Slovensku. U nás sa do nej zapojilo 133 súťažiacich, ktorí reprezentujú 37 tímov.

cyklista preteky

V prvej trojke sa udržali iba Saganovci. S počtom 220,2 najazdených kilometrov im v priebežnom poradí patrí druhá priečka. O 8,2 km ich predbehli ITcyglysty, na treťom mieste sú LKDS. Minulotýždňový favoriti – Piešťanskí zelení páni sú so 144 km na siedmom mieste.

Najväčší počet kilometrov (126) do práce najazdil Boris Emila z tímu Saganovci, za ním sú Juraj Golier – ITcyglysty (117,8 km) a Marek Mišák z Do nemocnice a predsa zdraví (102 km).

V druhom týždni svoje prvé kilometre v rámci súťaže najazdili aj najvyšší predstavitelia samosprávy. Primátor Remo Cicutto 6 km a viceprimátor Timotej Miština 8 km.

Súťaž potrvá do konca mája, v nasledujúcich týždňoch sa preto budú priebežné výsledky určite meniť. Celková evidencia najazdených kilometrov je založená na dôvere, pretože cieľom súťaže je predovšetkým podporiť rozvoj cyklistickej dopravy.

Priebežné výsledky nájdete aj na Facebooku.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič