Približne 3000 hostí z Izraela by malo tento rok prísť cez piešťanské letisko do kúpeľov, mesta i regiónu. Letisko Piešťany získalo pre nasledujúcu letnú sezónu atraktívnu destináciu a bude spojené s izraelským mestom Tel Aviv. Naplánovaných je 16 letov v mesiacoch máj až august. Izraelský Ophir Tours mal záujem o lety do Piešťan už v roku 2016, za vtedajšieho vedenia však k dohode nedošlo.

Vlani sa podarilo zrealizovať z piešťanského letiska charterové lety do egyptskej Hurgady a tureckej Antalye. Celkovo letisko v roku 2019 vybavilo 10 498 pasažierov. V roku 2018 to bolo len necelých 800 cestujúcich.

Tento rok  chartre do Turecka i Egypta pokračujú, pričom ich počet do Antalye by sa mal ešte navýšiť. Z Tel Avivu je od mája do augusta naplánovaných 16 letov strojmi s kapacitou 180 pasažierov. Celkovo by tak z Izreala mohlo pricestovať takmer 3000 hostí. V hre je podľa našich informácií možnosť, že lety by pokračovali aj v septembri, čo by znamenalo ešte väčší nárast počtu prepravených osôb.

„Piešťany majú potenciál byť úspešným regionálnym letiskom a je atraktívne aj pre zahraničné spoločnosti. Kým minulý rok sme začali lietať do dovolenkových destinácií v Egypte a Turecku, teraz začínajú turisti lietať k nám. Tento úspech je výsledkom spolupráce župy, letiska, Kúpeľov Piešťany a ostatných subjektov cestovného ruchu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ophir Tours z Izraela mal záujem o lety do Piešťan už v roku 2015, pričom lietať sa malo od roku 2016. V prvom roku chcela cestovka priviezť do kúpeľného mesta 3000 návštevníkov. V treťom, teda v roku 2018, to už malo byť 10 000 hostí. V projekte z tohto obdobia sa počítalo, že hostia v Piešťanoch strávia 14 nocí a minú za pobyt viac ako 1300 eur, čo by znamenalo, že do regiónu prinesú tržby 4 milióny eur. Za vtedajšieho župana Tibora Mikuša, ktorý bol zároveň predsedom predstavenstva Letiska Piešťany sa však nepodarilo nájsť pre projekt spoločnú reč.

-th- Zdroj: TTSK

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972