Do Piešťan sa chystajú prvý júlový týždeň stovky turistov. V meste a okolí sa uskutoční 65. zraz Klubu slovenských turistov a 49. stretnutie turistických oddielov mládeže. Zaregistrovaných je momentálne viac ako 600 účastníkov, pričom stále je možnosť prihlásiť sa. Príležitosť majú i neregistrovaní turisti, či domáci Piešťanci, vďaka čomu budú môcť využívať zrazové výhody.

Program stretnutia turistických oddielov mládeže začína od pondelka 2. júla. Účastníci Zrazu Klubu slovenských turistov začnú prichádzať v stredu 4. júla, pričom vo štvrtok ich už čaká túra z Bezovca do Piešťan. Večer o 20:00 h je naplánované slávnostné otvorenie zrazu a privítanie účastníkov v Hudobnom pavilóne v Mestskom parku. Súčasťou bude tiež krst knihy „Čarovné Dolné Považie“ a kultúrny program FS Žito a ľudovej hudby Petra Obucha.

Účastníci zrazu majú na výber z viacerých turistických trás, ktoré môžu absolvovať v Považskom Inovci či Malých Karpatoch, avšak organizátori im ponúkajú i ďalší zaujímavý program.

Vo štvrtok 5. júla môžu navštíviť Kostolec – Ducové, kde sa o 14:30 h koná Národná púť k sviatku sv. Cyrila Metoda, pričom lákadlom je tiež pripomienka 50. výročia tohto archeologického náleziska. V ďalších dňoch si môžu napríklad jazdiť na dračích lodiach na Váhu v centre medzi mostami, zúčastniť sa birdwatchingu na Sĺňave a besedy s ornitológom Erichom Kubicom, pozrieť si dokumentárny film Divočinou Aljašky.

Pripravený je tiež kultúrny program v rámci ktorého sa uskutoční vernisáž výstavy  Branislava Jakubca – Príroda v srdci, či tancovačka na prekvapujúcom mieste s country kapelou Váh River Band. Na záver v sobotu podvečer sa uskutoční spoločné fotenie na Kolonádovom moste a vyhlásenie rekordu v počte „našlapaných“ kilometrov. Nasledovať bude oficiálne ukončenie zrazu, odovzdanie zrazovej štafety s kultúrnym programom. Kompletný program podujatia, nad ktorým prevzal záštitu župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, nájdete tu.

„Po zaplatení štartovného každý účastník dostane zrazovú tašku odznak, pero, spravodajcu, mapu Mále Karpaty – Bradlo, prospekty o Piešťanoch a okolí, plagát… Registrácia ďalej účastníka oprávňuje zúčastniť sa turistických trás so sprievodcom podľa výberu, ale tiež navštíviť Kúpalisko Eva s 50 percentnou zľavou na vstupnom počas zrazu, či dopriať si  espresso z pražiarne Classic Coffe zdarma,“ vymenúva lákadlá Michal Fiala, predseda organizačného štábu zrazu. 

Registrovaní účastníci majú rovnako nárok na zemiakovú placku u Dina na Sĺňave zdarma, zľavy v prevádzkach ako Domoss, Montana, Slavia, zdarma jazdu na dračích lodiach, voľnú účasť na kultúrnom programe a v piatok na country zábave.

Účastnícky poplatok stojí nečlena KST 13 €, člena KST 10€, TOM 0 € a DETI 3 €. Prezentácia je možná v Dome umenia (Nábrežie Ivana Krasku) v časoch:

4.7.streda: 17 – 22 hod.

5.7.štvrtok: 8 – 22 hod.

6.7.piatok: 7 – 22 hod.

7.7.sobota: 7 – 20 hod.

Ďalšie informácie nájdete na www.letnyzrazkst.sk.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972