Do eurovolieb ide za KDH Piešťanec zo štvrtého miesta

Do eurovolieb ide za KDH Piešťanec zo štvrtého miesta

27. januára 2014 Off Od PNky.sk

V sobotu 25. januára sa v Poprade stretla Rada KDH, aby schválila kandidátku do eurovolieb. Líderkou strany  v májových voľbách do Európskeho parlamentu sa stala súčasná europoslankyňa Anna Záborská. Piešťancovi Andrejovi Klapicovi sa ušlo štvrté miesto na dvanásťčlennej kandidátke.

klapica-andrej-nggid047023-ngg0dyn-320x240x100-00f0w010c010r110f110r010t010[1]Na druhom mieste kandidátky je ďalší súčasný poslanec europarlamentu Miroslav Mikolášik. Tretí je poslanaec NR SR  Ján Hudacký. Za štvrtým Andrejom Klapicom, ktorý sa venuje ekonomike a eurofondom, je expert na ľudské práva Martin Dilong. Ďalšími v poradí sú Radovan Gondžúr, Peter Solár, Lýdia Pilková, Mária Kaľavská, Karol Pastor, Martin Novodomec a Ivan Šimko. Ambíciou KDH je z dvanástich europoslaneckých miest prislúchajúcich Slovensku, získať aspoň 3.

„Túto radu KDH považujem za zlomovú, pretože tri popredné miesta za lídrami kandidátky obsadili traja mladí ľudia. Našou snahou je pracovať pred dobro všetkých rodín na Slovensku. Mojou osobnou prioritou je presadiť v EP nástroje pre ekonomickú stabilitu rodín,“ konštatoval po zverejnení kandidátky A. Klapica.

Autor: db