Najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu na Slovensku s názvom ČÍTAJME SI, ktorý sa konal vo štvrtok 18. júna, sa zúčastnilo až 38 383 detí. Organizátorom akcie je Linka detskej istoty Slovenského výboru UNICEF, ktorá aj týmto spôsobom reaguje na podnety detí z poradenskej Linky pre deti a mládež 116 111. Deti a osobnosti z radov dospelých, čítajú v knižniciach, na školách i na rôznych netradičných miestach. V Piešťanoch sa do projektu pripojila Mestská knižnica Mesta Piešťany, ktorá v 8. ročníku podujatia pripravila aj čítanie na radnici.

Vo veľkej zasadačke Mestského úradu čítali z knižky Zajtra ideme do školy (Rozprávky o Pufovi a Mufovi) od autorky Nataši Tanskej, primátor mesta Miloš Tamajka, riaditeľka Českého centra v Bratislave Jana Polívková, zástupkyne vydavateľstva BUVIK Mária Števková a Milica Matejková a v neposlednom rade aj jedenásť žiakov prvého a tretieho ročníka zo Základnej školy na Holubyho ulici. Tie sa na čitateľský maratón pripravovali pod vedením vychovávateľky Boženy Kučerovej.

 

Knižnica deťom ponúkla aj sprievodné podujatia – divadielko Kozliatka na motívy „dvojknižky“ Márie Rázusovej-Martákovej a Jaroslavy Blažkovej, besedu s autorkou Barborou Kardošovou a ilustrátorkou Katkou Slaninkovou o ich novej spoločnej knižke Traja kamoši a fakticky fantastický bunker a vernisáž výstavy ilustrátorky Oľgy Bajusovej Lístok z neba.

Projekt Čítajme si má za cieľ podľa organizátorov zatraktívniť v detských očiach knihu, ktorú v posledných rokoch vytláčajú moderné technické zariadenia od počítača cez televízor až po mobil, motivovať deti k čítaniu a k pravidelným návštevám knižníc. Spoločné čítanie si dalo tiež za cieľ zapojiť čo najväčší počet účastníkov a prekonať rekord z minulého roka (37 063 detí ), čo sa im podarilo dosiahnuť.

Krstnou mamou projektu je známa humoristka a spisovateľka Oľga Feldeková.

Zdroj: www.piestany.sk, www.kniznica.sk, www.ldi.sk

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972