Bývalé priestory Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej na Námestí SNP v Piešťanoch sú už niekoľko rokov prázdne. Trnavský samosprávny kraj ich plánuje poskytnúť Univerzite sv. Cyrila a Metoda pre jej novú fakultu.

Po rokovaniach s ministerstvom spravodlivosti o využití budovy Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) Piešťany pre potreby okresného súdu ponúkla župa tento svoj majetok trnavskej Univerzite sv. Cyrila a Metoda  Krajských poslancov o tom na dnešnom rokovaní zastupiteľstva, ktoré prebiehalo prostredníctvom videokonferencie, informoval predseda TTSK Jozef Viskupič.

Univerzita podľa jeho slov plánuje zriadiť novú fakultu, budova školy by preto mala byť opäť využívaná na vzdelávanie, stredoškolákov v prípade realizácie tohto zámeru vystriedajú vysokoškoláci.

„V roku 2017 sme po nástupe do vedenia župy zastavili predaj nehnuteľného majetku s tým, že celkovo zmeníme prístup k posudzovaniu využiteľnosti jednotlivých nehnuteľností v správe župy. Našli sme využitie pre niektoré verejné budovy, ktoré sa nám podarilo v majetku župy zachovať. Ide o tri nehnuteľnosti zo šiestich, ktorým sme definovali nové verejné využitie,“ povedal župan J. Viskupič.

Všetky tri nehnuteľnosti sú v Piešťanoch. Na ihrisku pri bývalom Strednom odbornom učilišti vodohospodárskom má vyrásť zariadenie sociálnej starostlivosti. Niekdajšie Figaro na Kollárovej ulici sa postupne mení na kreatívne centrum Arta. Treťou nehnuteľnosťou, do ktorej by sa po dlhšom čase mal vrátiť život, je budova SPŠE. Informácie o tom, či ju župa univerzite predá alebo prenajme, zatiaľ nie sú známe.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda má v Piešťanoch Inštitút balneoterapie, fyzioterapie a liečebnej rehabilitácie, ktorý sídli na Rázusovej ulici. V minulosti sa hovorilo o zámere transformovať ho na fakultu.

Budova SPŠE bola postavená v roku 1937 podľa návrhu jedného z najlepších slovenských architektov Emila Belluša, ktorý je autorom Kolonádového mosta aj piešťanského Poštového a telegrafného úradu. Do roku 1960 v nej sídlil okresný úrad, potom Tesla a neskôr sa z nej stala Stredná priemyselná škola elektrotechnická, ktorú župa v roku 2015 presťahovala do priestorov Strednej odbornej školy záhradníckej Piešťany.

-mp-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972