AktualityVaše PNky

Dni energie proti plytvaniu

By 6. júla 2012No Comments

V obciach Chtelnica, Trakovice a Pobedim sa koncom júna odohrala akcia s názvom Deň energie. Tieto obce spolu s obcou Malženice vstúpili do Dohovoru primátorov a starostov. Zaradili sa tak k mestám ako Paríž, Berlín či Madrid a ďalším štyrom tisícom miest a dedín po celej EÚ. Ide o projekt európskej únie, v ktorom sa obce zaviazali k zníženiu produkcie CO2 o 20 percent. Zároveň im vyplynula povinnosť zorganizovať Deň energie.

[singlepic id=32501 w=320 h=240 float=left]V spolupráci s neziskovou organizáciou Progresit, ktorá realizuje energetický projekt ENESCOM, štvorčlenný tím organizátorov navštívil základné školy v týchto obciach. Hravou formou sa hovorilo o šetrení energie, obnoviteľných zdrojoch a znižovaní emisií. Žiaci tiež súťažili v troch kolách kvízu, ktorý bol zameraný na otázky o energii a životnom prostredí. Dokázali svoj veľký rozhľad a množstvo vedomostí získaných v škole aj doma. Menších potešili rozdávané balóny, nálepky či náramky. Dobrá nálada nechýbala nikomu a odozva obecenstva prezrádzala, že deti majú záujem o smerovanie našej planéty.
Išlo sa o prvý ročník a vôbec prvú udalosť tohto druhu v regióne. Zároveň sa začína tradícia, pretože všetky obce prejavili záujem pokračovať v spolupráci. Ďalej bude nasledovať vypracovanie akčného energetického plánu a predloženie na schválenie EÚ.
Vďaka za vydarené akcie patrí v prvom rade starostom, ďalej obetavým organizátorom, riaditeľkám miestnych škôl, učiteľom a v neposlednom rade žiakom, ktorý sa nehanbili a aktívne sa zapájali. Dúfajme, že čoraz viac obcí prejaví záujem o tento program a zapojí sa v boji proti znečisťovaniu prostredia a plytvania energiou.

[nggallery id=1788] Autor: Marián Šulgan

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972