Michal Staško nadviazal na minuloročnú spoluprácu s firmou Glass LPS z Medzilaboriec, vďaka ktorej vznikli nádherné kryštálové lustre X4 a DD. Na veľtrhu Nábytok a bývanie 2017 v Nitre, ktorý aktuálne prebieha na výstavisku Agrokomplex, tentoraz predstavil svietidlo POPPY. Vzniklo v spolupráci s dizajnérkou Andreou Miretínskou a v pavilóne A boli prezentované aj ďalšie novinky z dielne Staško dizajn. Na veľtrhu v Nitre na Fóre Dizajnu prezentoval Piešťanec nové prevedenia stoličky ŠIPKA od výrobcu KARPIŠ, ako aj nové kresielka PATaMAT od firmy Mobilier v čiernobielom variante. V stánku piešťanskej firmy GARGO sa prezentovali keramické kachle NOX od firmy ATHENIKA, ktoré boli ocenené národnou cenou za dizajn.

POPPY

„Kolekcia Poppy vznikla na základe dopytu od firmy Glass LPS z Medzilaboriec. Požiadavka bola navrhnúť svietidlo s nádychom nostalgie za klasickým krištáľovým lustrom, ale v modernom dizajne, preto som na tento projekt prizval mladú dizajnérku Andreu Miretinskú. Môj zámer spolupráce s dizajnérkou bol dať návrhom aj jemný citlivý ženský rukopis, ktorý ku krištáľu odjakživa patrí. S prvým výsledkom spolupráce, kolekciou POPPY som spokojný a verím, že aj odborná a laická verejnosť jej bude tiež pozitívne naklonená,“ povedal o vzniku nových lustrov dizajnér Michal Staško.

Poppy lowres 06_resize

„Samotná kolekcia Poppy je určená či už do privátnych alebo komerčných prevádzok, akými sú napríklad gastronomické zariadenia. Kolekcia sa realizuje vo viacerých farebných prevedeniach krištáľu,“ dodáva známy dizajnér z Piešťan.Poppy lowres 01_resize-lt/Zdroj: Michal Staško/Foto: Erik Ďuriš-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972