Na našej Facebookovej stránke sa objavil komentár čitateľa, podľa ktorého piatačka z Piešťan minulý štvrtok pri čakaní na mamu na zastávke pri škole zažila nepríjemný šok, keď sa pri nej objavil muž a začal onanovať. Muža zadržali policajti, po výsluchu ho však na pokyn prokurátora pustili. Podľa nepotvrdených zdrojov sa vraj bránil tým, že bol opitý a chcel sa iba vymočiť.

„Dávam do pozornosti,“ píše čitateľ vo svojom komentári. „ Vo štvrtok 5.6.2016 na zástavke pri zš okolo 12:30 čakalo dievča, žiačka 5. triedy na mamu na zástavke. Objavil sa pri nej muž a začal on…vať. Dievčatko utekalo do školy a on ju naháňal až tam. Bola zavolaná polícia, muž bol zadržaný. Poviete si chvála bohu, že sa nikomu nič nestalo a už je pokoj. OMYL !!!! Za 2 hodiny bol vonku. Muž je z okolia PN. Tento príspevok nie je hoax…“

Podľa ďalších informácií, ktoré sme dostali z nepotvrdených zdrojov, sa vraj mladík bránil, že je opitý a chcel sa iba vymočiť. Čitateľ, ktorý pridal komentár, tvrdí, že je to hlúposť a vraj ho do policajného auta nakladali so stoporeným penisom. Ako však sám potvrdil, svedectvo má iba „z druhej ruky“. O informáciu sme požiadali aj riaditeľku školy, tá ale v tom čase nebola v práci. Po preverení situácie sa k prípadu nechcela vyjadriť a odkázala nás na políciu.

Krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová nám poslala toto stanovisko: „Polícia muža po nahlásení skutku  zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Doteraz sa nepotvrdilo, že by sa dopustil sexuálneho exhibicionizmu. Na základe rozhodnutia prokurátora bol muž zo zadržania prepustený v piatok v obedných hodinách.“ Polícia prípad vyšetruje ako výtržníctvo. Podľa paragrafu 364 trestného zákona mu pri preukázaní viny hrozí pol roka až tri roky nepodmienečne.

Keďže ide o citlivú tému, aby sme predišli šíreniu poplašnej správy, kým nemáme podrobnejšie správy, komentár na FB sme skryli, neuvádzame mená ani názov školy a k tomuto článku nepovoľujeme ďalšie komentáre. Ak máte o tom, čo sa stalo, nejaké bližšie informácie, dajte nám vedieť na adresu redakcia@pnky.sk.

Podobné prípady sa na školách stávajú častejšie, riaditeľka nemenovanej ZŠ nám potvrdila, že pred niekoľkými rokmi riešili problém s mladým mužom, ktorého viackrát našli priamo v budove školy, kde sa sexuálne ukájal. Po spolupráci s políciou sa im ho podarilo spacifikovať a viac sa do budovy neodvážil.

-red-, ilustr. foto: archív

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972