Od budúceho roka čaká motoristov používajúcich osobné automobily do 3,5 tony výrazná zmena týkajúca sa diaľničných známok. Doteraz zaužívaná forma končí a od nového roka by mali nastúpiť elektronické diaľničné známky. Cena je stanovená na 10 eur pre desaťdňovú, 14 eur za mesačnú a ročná bude stáť 50 eur. Podľa údajov poskytnutých Národnou diaľničnou spoločnosťou nebude nutná kúpa žiadneho zariadenia a všetko bude prebiehať digitalizovane, len na základe registrácie evidenčného čísla vozidla do systému. 

Kontrola elektronických diaľničných známok by mala prebiehať vďaka vyhodnocovaciemu systému na základe evidenčných čísel vozidiel. Práve kvôli vyhodnocovaniu nebude prebiehať prechod z klasických nalepovacích známok postupne ale nárazovo. Po zistení, že vodič používa diaľničnú sieť bez zaplatenia povinného poplatku, mu bude pokuta doručená poštou.

„Elektronické diaľničné známky budú dostupné prostredníctvom internetového portálu, mobilnej aplikácie,samoobslužných automatov a na obchodných miestach. Kúpu elektronickej diaľničnej známky bude možné uhradiť hotovosťou alebo platobnou kartou. Pri kúpe cez internet alebo mobilnú aplikáciu dostane motorista doklad o kúpe elektronickou formou, pri kúpe na obchodnom mieste obdrží papierový doklad,“ informuje na svojich stránkach Národná diaľničná spoločnosť.

-lt/Zdroj + foto: Národná diaľničná spoločnosť-

 

 

 

 

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972