V sobotu 19. augusta o 10. hodine bolo na Vážskej ulici otvorené detské ihrisko Žihadielko. Deti spolu s primátorom mesta Milošom Tamajkom a predstaviteľmi spoločnosti Lidl slávnostne prestrihli pásku. Najmenší sa ihneď rozbehli do areálu ihriska a začali skúšať najrôznejšie herné prvky. Za absolvovanie zábavných aktivít získavali pečiatky. O 11. hodine odštartovali svoje vystúpenie televízni Trpaslíci, ktorí si spolu s deťmi zaspievali aj zatancovali.

Pripomeňme, že Piešťany vyhrali detské ihrisko Žihadielko s 84 130 hlasmi v kategórii miest s 23 000 až 34 999 obyvateľmi. Hodnota jedného detského ihriska je približne 87-tisíc eur. Práce na budovaní ihriska sa začali 9. augusta.

Ihrisko Žihadielko je určené pre deti od 2 do 12 rokov. Jeho rozmer je 16 x 20 m a nachádza sa na ňom až osem herných prvkov. Ihrisko je rozdelené do dvoch zón podľa veku detí – 2 až 6 rokov a 6 až 12 rokov. Tomu sú prispôsobené aj dopadové plochy: pre menšie deti to je liata guma, pre väčšie štrk. Deti sa budú môcť zahrať na dvoch hradoch, pieskovisku, kolotoči, hojdačkách či prevažovadlách. Všetky herné prvky sa nesú vo veselých a hravých motívoch s podobizňami Včielky Maje a jej kamarátov. Na ihrisku sa nachádzajú aj lavičky a stojan na bicykle.

Pozrite sa, ako to vyzeralo na otvorení ihriska:

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972