Aktuality

Deti zo špeciálnej školy skrášlili svoje okolie

By 29. júna 2012No Comments

Napriek hendikepu sa žiaci aktívne zapojili do maľovania fasády náradovne v priestoroch areálu svojej školy.

[singlepic id=31975 w=320 h=240 float=left]Jeden z objektov, pri ktorom sa deti často hrajú a trávia voľné chvíle dostal novú fasádu. Jeho rekonštrukcia trvala takmer dva týždne a vyvrcholila maľovaním. Zapojili sa doňho aj žiaci Špeciálnej školy.

„Na pohľad jednoduchú akciu skomplikovalo, že bolo potrebné odstrániť takmer celú pôvodnú omietku,“ povedal Jozef Malík z občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ktoré pomohlo opravu a maľovanie fasády zorganizovať.

Po dokončení nových omietok sa následne mohla namaľovať fasáda. Cieľom organizátorov bolo, aby si žiaci skrášlili svoj priestor sami. „Napriek svojmu hendikepu sa takejto aktivite veľmi tešili a zhostili maľovania motívov, ktorými boli oni sami. Pri tejto príležitosti sa vymenil aj piesok v doskočisku, dosiala tráva a nanovo natreli preliezky. Nič z toho by sa však nepodarilo zrealizovať, nebyť nadšenie vedenia školy a taktiež ochotných sponzorov a dobrovoľníkov. Firma Farbena dodala farby, Royaldom Častkovce poskytli materiál na omietku a Stavoúdržba nový piesok do doskočiska. Všetkým patrí obrovská vďaka,“ konštatoval J. Malík.

[nggallery id=1766]

Text: mp

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972