Parkovisko pred futbalovým štadiónom v piatok 5. júna ožilo predškolákmi zo siedmych materských škôl, ktorí si zasúťažili o titul najlepšieho Predškoláčika – Dopraváčika. Podujatie pre deti zorganizovala škôlka na Valovej ulici, respektíve jej elokované pracovisko na Detvianskej v spolupráci s Mestskou políciou Piešťany. Titul nakoniec získali škôlkari z Považskej ulice, nasledovaní na druhom a treťom mieste predškolákmi z Detvianskej a Valovej ulice.

IMG_9807_resize
Podujatie bolo realizované v rámci projektu “Sebaisté dieťa v doprave“, s ktorým materská škola na Detvianskej ulici uspela v grantovom programe nadácie Volkswagen Slovakia a vďaka odsúhlasenému príspevku bude môcť vybudovať pre deti vo svojich priestoroch dopravné ihrisko.

IMG_9785_resize„Myslím si, že deti sa na cestách vedia správať veľmi vzorne, niekedy dokonca lepšie ako dospelí a v mnohom by sme sa od nich mohli poučiť,“ povedala Viera Husáková z referátu prevencie kriminality mestskej polície.

IMG_9900_resizeTrojčlenné tímy predškolákov predviedli svoje teoretické znalosti dopravy, kedy na čas vyfarbovali rôzne dopravné situácie a odpovedali na položené otázky. Po nich nasledovala praktická časť, kedy na pripravenej dráhe demonštrovali ako správne prechádzať po prechode pre chodcov. Následne predviedli svoje zručnosti pri jazde na bicykli, napríklad slalom, znalosť dopravných značiek a správne reakcie na semafore.

IMG_9942_resizeOkrem samotnej súťaže, ktorou deti sprevádzali členovia mestskej polície si užili aj ukážku policajného auta, hasičské zručnosti a prostriedky mestskej polície. Dobrou správou je tiež to, že v priestoroch Materskej školy na Detvianskej ulici bude vďaka grantu spoločnosti Volkswagen Slovakia v tomto roku vybudované dopravné ihrisko pre všetky škôlky v meste. Organizácia podujatia pre deti bola jedna z podmienok spoločnosti pre udelenie príspevku. Martina Drličková Rojková na projekte pracovala rok a uspela s ním spolu so šestnástimi ďalšími spomedzi 162 zaslaných žiadateľov. Piešťany budú tak mať prvý krát od roku 1991 stabilný priestor pre dopravné ihrisko.

IMG_9712_resize
„V našich výchovno- vzdelávacích plánoch máme množstvo cieľov, ktoré plníme v rámci dopravnej výchovy. Naozaj je potrebné, aby sa deti cítili na uliciach sebaisto a myslím si, že je veľmi dôležité, aby už v takomto predškolskom veku vedeli o doprave čo najviac,“ povedala iniciátorka úspešného projektu Martina Drličková Rojková.

-lt-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972