V sobotu 7. septembra privítali deti i dospelých v areáli Vojenského historického múzea príslušníci ozbrojených a záchranných zložiek ako aj nadšenci vojenskej histórie. Návštevníci 13. ročníka Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi si mohli do sýtosti užiť dynamické ukážky, prehliadku artefaktov múzea, ale taktiež sa vyblázniť na skákacích hradoch.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou ministra obrany Petra Gajdoša a primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča za účasti župana Jozefa Viskupiča. V rámci programu diváci videli prelet lietadiel MiG-29, vzdušný súboj v podaní Retro Sky Team Košice ako aj pozemnú obranu KVH ČSĽA Kolíňany.

Deti sa tešili aj zo zoskoku parašutistov a ukážok hipológie a kynológie príslušníkov policajného zboru. Členovia Colného úradu Bratislava previedli ukážky vyhľadávania omamno-psychotropných látok. Svoje zručnosti prezentovali tiež príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže Ministerstva spravodlivosti SR ako aj členovia hasičského a záchranného zboru.

Ako to na podujatí tento rok vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách Petra Gajarského:

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972