Deti si užili vzdušný súboj lietadiel i množstvo zaujímavého na zemi

Deti si užili vzdušný súboj lietadiel i množstvo zaujímavého na zemi

8. septembra 2019 Off Od PNky.sk

V sobotu 7. septembra privítali deti i dospelých v areáli Vojenského historického múzea príslušníci ozbrojených a záchranných zložiek ako aj nadšenci vojenskej histórie. Návštevníci 13. ročníka Dňa ozbrojených zložiek a záchranných systémov s deťmi si mohli do sýtosti užiť dynamické ukážky, prehliadku artefaktov múzea, ale taktiež sa vyblázniť na skákacích hradoch.

Podujatie sa uskutočnilo pod záštitou ministra obrany Petra Gajdoša a primátora mesta Piešťany Petra Jančoviča za účasti župana Jozefa Viskupiča. V rámci programu diváci videli prelet lietadiel MiG-29, vzdušný súboj v podaní Retro Sky Team Košice ako aj pozemnú obranu KVH ČSĽA Kolíňany.

Deti sa tešili aj zo zoskoku parašutistov a ukážok hipológie a kynológie príslušníkov policajného zboru. Členovia Colného úradu Bratislava previedli ukážky vyhľadávania omamno-psychotropných látok. Svoje zručnosti prezentovali tiež príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže Ministerstva spravodlivosti SR ako aj členovia hasičského a záchranného zboru.

Ako to na podujatí tento rok vyzeralo, si môžete pozrieť na fotografiách Petra Gajarského:

-red-