Aktuality

Deň narcisov: 13. apríla môže pomôcť každý!

By 6. apríla 20127 apríla, 2012No Comments

V Piatok 13. apríla budú dobrovoľníci z Ligy proti rakovine po celom Slovensku ponúkať žlté jarné kvety – opäť je tu Deň narcisov. V tento deň bude celú verejnosť spájať nielen narcis – symbol zbierky, ale aj heslo: 13. apríla môže pomôcť každý!

[singlepic id=27751 w=320 h=240 float=right]Snahou Ligy proti rakovine je prostredníctvom tohto odkazu poukázať na fakt, že za šestnásť rokov sa Deň narcisov stal nielen zbierkou s dlhou tradíciou, ale zároveň dňom, ktorý spája ľudí v myšlienke spolupatričnosti a pomoci.

Ak si práve v tento deň pripnete na odev narcis, vyjadríte spolupatričnosť s onkologickým pacientmi. Ak aj prispejete, svojím dobrovoľným finančným príspevkom zároveň pomôžete mnohým, ktorí s ochorením bojujú.

Dobrovoľníci a identifikátory Dňa narcisov

Dobrovoľníkov Ligy proti rakovine bude možné stretnúť v uliciach miest a obcí Slovenska len jeden deň. Budú označení identifikátormi, vďaka ktorým ich ľahko spoznáte. Identifikátory sa každý rok menia, aby nemohli byť napodobňované alebo zneužité. Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapojí 16 273 dobrovoľníkov, zastrešených 716 zmluvnými spoluorganizátormi z radov materských, základných, stredných i vysokých škôl, skautských oddielov, mestských a obecných úradov, spolkov Slovenského červeného kríža, nemocníc a zdravotníckych zariadení, ale aj lekární, firiem, rôznych záujmových klubov a združení, či organizačných zložiek Ligy proti rakovine.

Dobrovoľníci budú označení identifikátorom v podobe: farebnej bubliny žlto – zeleno – červenej farby s kvetom narcisu vo vnútri, číslom dobrovoľníka a názvom „dobrovoľník“ a „Deň narcisov 2012“. Druhým identifikačným prvkom je papierová pokladnička žltej farby potlačená malými žltými narcismi, logom Ligy proti rakovine a označením Deň narcisov 13. apríla 2012. Každá pokladnička bude prelepená ochrannými nálepkami bielej farby s číslom účtu Dňa narcisov.

Text: tlačová správa

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972