Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky pripravuje na sobotu 11. novembra o 11.00 hodine a 11. minúte pietnu spomienku pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov, známeho tiež ako Deň červených makov. K spolupráci a pripojeniu sa k celosvetovému podujatiu už vyzvala cirkvi, mestá a obce, úctu všetkým obetiam vojnových konfliktov chce únia vzdať rozozvučaním zvonov po dobu jednej minúty. V roku 2016 sa k tejto výzve pripojilo dohromady 183 miest a obcí naprieč celou Slovenskou republikou.

Únia vojnových veteránov Slovenskej republiky je občianske združenie novodobých vojnových veteránov, teda príslušníkov Armády SR pôsobiacich aspoň tri mesiace mimo územia republiky v operáciách na podporu mieru pod hlavičkou Organizácie spojených národov, Severoatlantickej aliancie, Európskej únie alebo Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe. Ako člen Medzinárodnej asociácie modrých prilieb SPIA, dňa 11. novembra 2017 o 11.00 hodine a 11-tej minúte organizuje a spoluorganizuje pri príležitosti Medzinárodného dňa vojnových veteránov pietne podujatia, kladenia vencov so vzdaním úcty obetiam vojen pri pamätníkoch v mestách Bratislava, Stupava, Senica, Trnava, Žilina, Sliač, Michalovce a ďalších mestách.

Občania si môžu stiahnuť aj bezplatnú mobilnú aplikáciu Deň vojnových veteránov – Zvonenie zvonu, o ktorú prejavili záujem nielen vojnoví veteráni z celého sveta, ale aj bežní obyvatelia. Vďaka nej si počas zvonenia zvonu vo svojom mobilnom telefóne môžu pripomenúť obete vojnových konfliktov. Aplikáciu si môžete stiahnuť tu.

-lt/Zdroj: ÚVV SR/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972