Členovia čínskej delegácie z pekinskej mestskej časti Xicheng navštívili v piatok 10. júla Piešťany. Úvodným bodom návštevy bolo stretnutie zástupcov oboch samospráv, na ktorom boli načrtnuté formy spolupráce v oblasti kultúry, vzdelávania, investícií, obchodu, či cestovného ruchu. Neskôr si zahraničná delegácia prezrela mesto a v kine Fontána predstavila výstavu a kultúrny program pod názvom „Kultúrny Peking, mnohoraký Xicheng“. Spolu s delegáciou mesto navštívil aj veľvyslanec Čínskej ľudovej republiky na Slovensku Pan Weifang.

13Memorandum o nadviazaní partnerských vzťahov, ktoré pojednávalo o vzájomnej spolupráci medzi Piešťanmi a Xichengom bolo podpísané v decembri minulého roku. Návšteva čínskej delegácie so sebou priniesla zaujímavý program pozostávajúci s výstavy a umeleckých vystúpení s názvom „Kultúrny Peking, mnohoraký Xicheng“.

 

V priestoroch kina Fontána sa predstavili čínski umelci, ktorý predviedli žonglovnie, hudobné číslo, kúzelnícke vystúpenie a aj akrobaciu s vlajkou. Delegácii sa Piešťany veľmi páčili a chceli by, aby piešťanskí umelci predstavili našu kultúru v Xichengu. Do budúcnosti sa tak pre naše mesto a jeho obyvateľov črtá viacero príležitostí, ktoré môžu zaujímavo obohatiť rôzne oblasti verejného života.

25

-lt- foto: MsÚ Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972