Na TOPFESTe zazneli aj ruské piesne. Moskovská skupina Slot vystúpila na letisku už po druhý raz. Jej sólistami sú Igor Lobanov a Daria Stavrovic. Obaja ďakujú organizátorom aj návštevníkom, s nami sa podelili o pocity z rockového festivalu.

Igor je bývalý športovec. Daria sa ako speváčka tento rok zúčastnila v ruskej šou Hlas, ale v interview viackrát povedala, že to nebolo pre ňu veľmi zaujímavé. Slot to tento rok ozaj nemal ľahké – hudobníci vystupovali popri legendárnom Karlovi Gottovi a skupine Kabát, napriek tomu to zvládli.

Ako by ste porovnali tento a minulý ročník?
Igor:
Tento rok sa od začiatku zjavovali pred scénou nejakí ľudia. Nikto ich nenútil, mohli ísť na pivo, ale oni si vybrali nás. Na konci vystúpenia sme mali dosť ľudí, jasné, nebolo to ako v prípade Karla Gotta (smiech). My sme ho tiež pozerali, ale len veľmi zďaleka, pretože všetko bolo plné.
Daria: V každom prípade bolo určite viac divákov, ktorí preferujú našu hudbu. Asi sme minulý rok zasadili dobré semienko.

Cítili ste kontakt s návštevníkmi?
Igor: Je nám to ľúto, ale z ruského veľvyslanectva nám povedali, aby sme spievali len v ruštine. Majú nás tu ako taký ruský suvenír, tak asi preto. Po koncerte sme komunikovali s miestnymi dievčatami a chalanmi a pochopili sme, že pre nich je ruština ako hustý les – lepšie rozprávajú po anglicky. Mali sme spievať v angličtine, ako sme pôvodne chceli, ale vidíte, ako nás domýlili…
Daria: Neviem, mne sa zdalo, že na ruštinu reagovali lepšie. 

Spájate koncert aj s oddychom?
Daria:
 Tentokrát áno. Rozhodli sme sa využiť takú možnosť. Jeden deň sme v Piešťanoch a potom pôjdeme do Prahy. 

A minulý rok?
Igor: Strávili sme tri dni vo Viedni, jeden deň v Bratislave a potom prišla na rad Budapešť. Bratislava je malé, no pekné mesto. Bolo to milé.
Daria: Bratislava sa mi páči viac ako Viedeň. Uvedomujem si, že celá Viedeň je ako múzeum, ale tam v centre nikto okrem dôchodcov nebol. Alebo to bolo len také obdobie? Pritom v Bratislave znel jazz, bola plná mladých ľudí a života. Pre mňa nie je dôležitá architektúra, sledujem skôr, či má mesto energiu a čo je to za energiu. Preto volím Bratislavu.

Čo hovoríte na Piešťany?
Igor: Je to malé mestečko.
Daria:
Piešťany sú výnimočné! V porovnaní s Viedňou sú hlavne svetové mesto. Objavili sme tu veľmi dobrý podnik, na názov si nespomeniem. Je veľmi svojrázny. Minulý rok v ňom bolo tak živo. Zoznámili sme sa tam s nejakým Srbom, ktorý krásne spieval. Teraz v noci sme sa tam opäť zastavili. Pamätali si nás. Pozdravili sme sa, potriasli rukami a išli sme ďalej.

Viete, že sa tu v roku 1987 odohrala známa bitka medzi hokejovými tímami zo ZSSR a Kanady?
Igor:
Naozaj? To ste ma fakt prekvapili.

-Zhenja Sulíková, foto: instagram skupiny Slot

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972