Testovanie na ochorenie covid-19 sa počas nadchádzajúceho víkendu (21. až 22. novembra) uskutoční v obciach a mestách, kde bol podiel pozitívnych testov viac ako 1 %.

V okrese Piešťany sa na opätovné testovanie musí privariť iba obec Borovce. Pozitivita tam v rámci celoplošného testovania na prelome októbra a novembra dosiahla 1,01 %. Ďalšími obcami z okolia Piešťan, kde sa štvrté kolo uskutoční, sú Očkov s pozitivitou zo 7. a 8. novembra na úrovni 1,06 % a Brunovce (1,15 %).

Celkovo sa na Slovensku 21. a 22. novembra zapojí 458 miest a obcí, ktoré v rámci posledného realizovaného testovania dosiahli podiel pozitívnych testov viac ako 1 %. Rozhodol o tom Ústredný krízový štáb. Testovanie bude dobrovoľné a bude prebiehať od 8:00 do 20:00 h.

„Aj napriek tomu, že testovanie bude úplne dobrovoľné a z neúčasti na ňom nebudú vyplývať nijaké obmedzenia, verím, že obyvatelia pristúpia k tejto možnosti s rovnakou zodpovednosťou, akú ukázali už v predchádzajúcich kolách. Ide o zdravie všetkých nás a našich blízkych. Okrem poklesu pozitívnych testov vo všeobecnosti totiž dokážeme vďaka podrobným výsledkom presne identifikovať možné vznikajúce ohniská nákazy, ktorým je určite potrebné podať pomocnú ruku v zvládaní pandémie aj štvrtým kolom testovania,“ vysvetlil minister obrany Jaroslav Naď.

Zdroj: Tlačová správa Ministerstva zdravotníctva SR Foto: Úrad vlády SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972