Ďalšia sezóna na Eve by mohla začať už v máji

Ďalšia sezóna na Eve by mohla začať už v máji

19. októbra 2014 Off Od

Začiatok tej tohtoročnej posunula rekonštrukcia bazénov. Opravy pokračujú aj v týchto dňoch. Podľa Ľudovíta Kubáňa z Klubu vodného póla Kúpele Piešťany je možné budúci rok začať prevádzku už v máji. Má to však podmienky.

kupalisko eva 2014 1 - kópia

REKLAMA

kia akcia

Od júla do konca septembra navštívilo kúpalisko asi 30-tisíc ľudí. Oproti vlaňajšku je to pokles. „Počasie v mesiacoch júl až september, kedy bolo kúpaliske  Eva v prevádzke, bolo za posledných pár rokov najmenej stále, čo sa samozrejme prejavilo na návštevnosti. Úpravy ktoré sa na kúpalisku previedli pred sezónou však pomohli čiastočne zvýšiť návštevnosť aj v chladnejšom počasí. Celková návštevnosť teda bola oproti minulému roku nižšia, no pokles nebol hrozivý,“ vysvetlil Ľudovít Kubáň.

Klub vodného póla Kúpele Piešťany pred touto sezónou zabezpečil opravu telesa 50 metrového bazéna, ktoré bolo na niekoľkých miestach prasknuté. Hĺbku vody je po novom možné regulovať tak, aby vyhovovala verejnosti aj vodnopólovým zápasom. Rozsiahlejšími zmenami prešiel relaxačný bazén – rozšírili ho a prehĺbili.

„V súčasnosti sa dokončuje laminácia relaxačného bazéna a následné prebehne finálna úprava náterom farby. Technológia laminácie však potrebuje určité teplotné podmienky. Takže ďalšie práce budú pokračovať iba v prípade splnenia týchto podmienok bez ktorých realizátor úprav prácu nezačne,“ priblížil aktuálne úpravy na kúpalisku Ľudovít Kubán.

Podľa jeho slov je „vzásade možné začať prevádzku v budúcom roku od 1. mája, ale iba za splnenia minimálne dvoch podmienok – dobré počasie a vyššia dotácia na prevádzku kúpaliska.“ Tú vodnopólistom každoročne poskytuje samospráva. Listom už o ňu požiadali vedenie mestského úradu, o jej pridelení však rozhodne až nové mestské zastupiteľstvo.

Text a foto: Martin Palkovič