Vážna dopravná nehoda ochromila premávku vo štvrtok 18. februára okolo poludnia pri Trstíne smerom na Jablonicu. Vodička osobného auta prešla do protismeru, kde sa čelne zrazila s kamiónom. Ťažko zranenú 40-ročnú ženu z auta vyslobodzovali trnavskí hasiči a do nemocnice ju musel previezť vrtuľník.

12745529_10205817114889399_8791761307379515470_nAko uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, nehoda sa stala včera okolo trištvrte na dvanásť na Bielej Hore za obcou Trstín smerom na Jablonicu. „40-ročná vodička osobného auta prešla z nezistených príčin do protismeru, kde sa zrazila s kamiónom. V dôsledku nehody utrpela vodička zranenia a bola prevezená vrtuľníkom do nemocnice. Iné osoby sa pri nehode nezranili. Dychová skúška u vodiča kamiónu bola negatívna, vodičke bude na vylúčenie alkoholu odobratá krv,“ uviedla.  Cesta bola v tomto úseku dlhšie neprejazdná a dopravu odkláňali policajti.

 

„Polícia upozorňuje vodičov, aby rýchlosť jazdy prispôsobili svojim schopnostiam a iným okolnostiam. Obzvlášť na kľukatej ceste treba zvýšiť opatrnosť, znížiť rýchlosť a niekedy sa obrniť trpezlivosťou,“ apeluje na vodičov vedúca oddelenia komunikácie a prevencie KRPZ v Trnave.

Podľa vyjadrenia Prezídia hasičského a záchranného zboru na FB stránke, pri nehode zasahovali aj trnavskí hasiči, ktorí  zranenú ženu museli z auta vyslobodiť i za pomoci hydraulického zariadenia. Havarované vozidlá tiež zabezpečili proti úniku kvapalín.

Zdroj: KRPZ, foto: Prezídium Hasičského a záchranného zboru

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972