Aktuality

Ďalší zásah kukláčov nechce polícia komentovať

By 26. septembra 2013No Comments

Špeciálna jednotka podľa našich informácií zasahovala v obci Ratnovce v utorok ráno. Či ich operácia súvisela s drogovou trestnou činnosťou, korupciou v policajnom zbore alebo mala úplne iný dôvod, nie je zatiaľ jasné.

[singlepic id=34264 w=320 h=240 float=left]„Stalo sa to neďaleko nášho domu a poriadne nás to vystrašilo,“ povedala nám obyvateľka obce. Dodala, že nikto nevie o čo išlo.

Otázky ohľadom zásahu sme včera poslali krajskej hovorkyni policajného zboru Martine Kredatusovej. Odpoveď prišla priamo z prezídia policajného zboru.

„Polícia konala úkony v zmysle Trestného poriadku a zákona o Policajnom zbore, ktoré nebudeme bližšie špecifikovať,“ uviedla bez akýchkoľvek ďalších podrobností hovorkyňa Andrea Dobiášová.

To by mohlo naznačovať, že v Ratnovciach nezasahovali policajti patriaci pod krajské riaditeľstvo, ale priamo pod prezídium. Nie je vylúčené, že opäť išlo o Národnú kriminálnu agentúru (NAKA), zameranú na potláčanie korupcie, organizovaného zločinu aj drogovej trestnej činnosti.

Príslušníci NAKA zasahovali v Piešťanoch a blízkom okolí naposledy začiatkom júla, keď zadržali údajných členov zločineckej skupiny aj vysokopostaveného policajta. Okrem toho minulý týždeň zatkli na diaľnici pri Zelenči Rakúšana tureckej národnosti, ktorý mal pri sebe metamfetamín.

Text: Martin Palkovič Ilustračné foto: th

REKLAMA

IJaV-2

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972