Rezort Piešťany spolupracuje pri cykloturistickom značení so Slovenským cykloklubom od roku 2014. Dôvodom je snaha o postupnú obnovu značenia i budovanie nových trás, ktoré by priblížili návštevníkom i miestnym krásy nášho regiónu zo sedla bicykla. V uplynulých dvoch rokoch bolo osadených dohromady 166 kusov rôznych značení a v roku 2016 k nim pribudne ďalších 17 cykloturistických smerovníkov, dohromady 60 veľkých a malých cyklosmeroviek a ďalšie značenie. Až 90 percent finančných prostriedkov potrebných na realizáciu pochádza od Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky. Po skončení je na pláne aj vydanie cyklistickej mapy Bikepark Považský Inovec.

8 znacenie cyklotras_resize

„Bicykel je nielen športovým náradím ale aj obľúbeným dopravným prostriedkom. Stále väčšiu popularitu získava aj cykloturistika. Piešťany a ich okolie majú ideálne podmienky na jej rozvoj. Pestrý terén je vhodný nielen pre náročnejších cyklistov ale i pre rodiny s deťmi. V meste i blízkom okolí sa nachádza viacero zaujímavých atrakcií ako aj dostatok ubytovacích a stravovacích kapacít. Preto je prirodzené, že naša Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany sa cieľavedome venuje rozvoju cykloturistiky. Zameriava sa najmä na podporu infraštruktúry, v ostatných rokoch najmä na zlepšenie značenia cyklotrás v okolí a ich napojenia na mesto. Skúsenosti z okolitých krajín potvrdzujú, že takto vybavené destinácie sa stávajú atraktívnymi aj pre návštevníkov zo vzdialenejších krajín,“ povedal za Rezort Piešťany o rozvoji cykloturistiky Peter Tremboš.

V okolí Piešťan prebieha v rôznych fázach realizácia značenia troch nových cyklotrás. Prvá zavedie milovníkov cykloturistiky z obce Moravany nad Váhom cez Výtoky na Novú lehotu a má dĺžku 14,9 kilometra. Ďalšia spája Hubinu a Gonove Lazy so Sedlom Gajda v dĺžke 10,3 kilometra. Treťou je vyznačenie nového prepojenia medzi Kúpeľným ostrovom, obcou Banka, Ahojom a Havranom.

-lt/Zdroj: Rezort Piešťany-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972