V poradí tretí vybudovaný úsek Vážskej cyklomagistrály sa napája na už existujúcu cyklotrasu medzi Hornou Stredou a Novým Mestom nad Váhom. Postaviť sa ho podarilo v kratšom čase, ako župa plánovala.

Stavebné práce na cyklotrase začali v júni tohto roku, ukončené boli v posledný novembrový deň. Na jej vybudovanie využil kraj finančné prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), pričom spoluúčasť z zo župného rozpočtu predstavovala 5%.

„Náklady na výstavbu 21,2 kilometra dlhej cyklotrasy predstavujú 4,24 mil. eur. Súčasťou cyklochodníka sú 3 odpočívadlá s prístreškami, stolom a lavičkami. Pri jednom odpočívadle sa nachádza tiež cyklostojan a infopanel. Na trase je umiestnený aj ďalší mobiliár a dva sčítače dopravy,“ povedala vedúca Odboru regionálneho rozvoja Úradu TSK Martina Lamačková.

Nová cyklotrasa výrazne prispeje k podpore bezpečnej a ekologickej dopravy v regióne. Vďaka prepojeniu priemyselných parkov v Novom Meste nad Váhom a Trenčíne budú môcť obyvatelia priľahlých obcí dochádzať do práce na bicykli. „V súčasnosti čakáme na ukončenie kolaudačného konania, po ktorom bude môcť verejnosť cyklotrasu využívať,“ doplnila Lamačková.

Dokončenie tohto úseku je dobrou správou aj pre cyklistov z Piešťan a okolia. Vážska cyklomagistrála totiž začína v obci Horná Streda. Trnavský samosprávny kraj plánuje v roku 2021 vybudovať úsek tejto cyklotrasy medzi Hornou Stredou a piešťanskou Bodonou.

-red- zdroj: tlačová správa TSK

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972