Vyše 5 km dlhý cyklochodník skráti cestu medzi obcami Madunice a Koplotovce, ktorá teraz meria 13 km. Jeho súčasťou totiž bude cyklomost ponad rieku Váh. Minulý týždeň začalo verejné obstarávanie realizátora tohto projektu.

Nový cyklochodník bude vedený po vale, medzi katastrami obcí Červeník a Drahovce. V budúcnosti by sa mal stať súčasťou Vážskej cyklomagistrály a prepojiť Piešťany s Hlohovcom. Jeho dĺžka je 5,4 km vrátane mosta cez rieku Váh, ktorý prepojí Madunice a Koplotovce.

Cesta medzi týmito obcami aktuálne meria viac než 13 km a vedie aj po frekventovanom moste v Hlohovci. Kedysi si ľudia skracovali túto vzdialenosť brodením cez Váh, v dohľadnej dobe im to umožní 305 metrov dlhý most.

Výstavba mala začať už v apríli tohto roka, kvôli kontrole výzvy na verejné obstarávanie, ale aj pandémii koronavírusu niekoľko mesiacov mešká.

Obec Madunice vyhlásila verejné obstarávanie zhotoviteľa stavby minulý týždeň, uchádzači majú čas predkladať svoje ponuky do 11. septembra. Rozhodujúca bude cena, zaváži aj doba výstavby.

Madunice na tento projekt získali 3,27 mil. eur z Európskeho fondu regionálneho rozvoja, celkové náklady sú odhadované na 3,44 mil. eur.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972