Už štvrtú sezónu môžu cyklisti pri spoznávaní prírodných krás a historických miest Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) využiť služby cykloautobusov, ktoré premávajú každý víkend až do konca letných prázdnin.

Trenčianska župa túto službu spustila v lete 2017, aby cyklistom sprístupnila ťažšie dostupné, ale atraktívne turistické zaujímavosti. Počas aktuálnej sezóny fungujú dve linky autobusov s cyklovozíkom na prepravu 24 bicyklov.

Cyklobusy budú jazdiť po rovnakých trasách ako minulý rok, východiskovým bodom oboch liniek je krajské mesto Trenčín. Prvou, ktorá počas uplynulej letnej sezóny prepravila takmer 150 cyklistov, je linka Trenčín – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou.  Vlani bola viac obľúbená druhá linka Trenčín – Nitrianske Rudno, tou sa odviezlo takmer 210 cyklistov.

Trasa do Nitrianskeho Rudna vedie cez Trenčiansku Teplú a Novú Dubnicu, odkiaľ je to len kúsok do Trenčianskych Teplíc. Ďalej sa môžu cyklisti odviezť do Dubnice nad Váhom či Ilavy, odkiaľ vedú cesty na hrady Vršatec a Červený Kameň. Cyklobus potom naberie smer Horná a Dolná Poruba, nad ktorými sa týči majestátny vrchol Vápeč. Ďalšími zastávkami cyklobusu sú Valaská Belá, v ktorej blízkosti sa nachádza rekreačná oblasť Homôlka a Temeš známy turistickou cestičkou na Temešskú skalu. Konečnou zastávkou trasy je Nitrianske Rudno, kde sa nachádza vodná nádrž, vhodná na letné športy a relax.

Stačí len prísť na zastávku podľa cestovného poriadku, kde pri nástupe do vozidla nahlási cestujúci vodičovi prepravu bicykla. Pokiaľ sa prepravuje viac bicyklov, obsluha autobusu najprv umiestni bicykle na cyklovlek. Následne si cestujúci zakúpi cestovný lístok plus cestovný lístok za bicykel u vodiča autobusu.

Bicykel umiestňuje na cyklovlek obsluha (stevard) autobusu za možnej pomoci majiteľa bicykla. Cestujúci by si mal z bicykla odstrániť všetky cenné veci, ktoré sa dajú jednoducho demontovať a mohli by pri preprave odpadnúť. Nemusia sa báť ani turisti a ostatní cestujúci, ktorí sa chcú odviezť cyklobusom. Kapacita prívesu na bicykle je 24 miest, takže aj pre ostatných cestujúcich je dosť miesta v autobuse.

Zdroj/Foto: Tlačová správa TSK

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972