Priaznivci cyklistiky sa v piatok 1. septembra stretli už na jedenástom ročníku Cyklo Holeška Tour vedúcou obcami Mikroregiónu nad Holeškou. Tento rok bol prekonaný účastnícky rekord, keď sa podujatia zúčastnilo 512 ľudí. Viac ako 43 km dlhú trať zdolali aj dvaja kolobežkári.

Cyklistickí nadšenci sa stretli vo Vrbovom, odkiaľ sa vydali tour. Trasa viedla z Vrbového do Chtelnice, kde bola prestávka pri kaštieli. Odtiaľ sa pokračovalo do Veľkých Kostolian a potom naspäť na sever až do obce Krakovany, kde bola druhá prestávka a do cieľa opäť vo Vrbovom.

Vlani sa podujatia zúčastnilo 353 cyklistov. Tento rok ich organizátori očakávali zhruba štyristo, avšak účasť predčila tieto čísla. Na trať sa vydalo 512 účastníkov, z toho dvaja kolobežkári.

Lenka Skladanová Pauličková dokonca stála na kolobežke po prvý raz a hneď si nadelila riadnu porciu. Keďže sa však venuje behu a joge, tak to spolu s Jurajom Fuskom z klubu Kolobežky Piešťany zvládli. „Najťažšia bola prvá časť cesty z Vrbového do Chtelnice, kde boli najväčšie stúpania na trati. Tu sme museli kolobežky vytlačiť podobne ako niektorí cyklisti bicykle, ale inak bola cesta v v pohode, plynulá a dobre zorganizovaná. Ľudia v dedinách vykrikovali aha aj kolobežky idú, takže sme boli za drobnú atrakciu,“ smeje sa Juraj Fuska.  Podľa jeho slov to bolo bezkonkurenčné najmä dolu kopcom, veď ísť na kolobežke cez 50 km/h hodinu je naozaj trochu adrenalín. „Ešteže máme kvalitné brzdy,“ dodáva.


-th- Foto: I.M.O. a jf

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972