Ak ste priaznivcom cyklistiky, už zajtra sa môžete zúčastniť zaujímavého cyklopodujatia. V piatok 1. septembra sa uskutoční už jedenásty ročník rekreačného prejazdu členskými obcami – Cyklo Holeška tour 2017.

Podujatia sa každoročne zúčastňujú stovky cyklistov. Trasa je tento rok dlhá 43,31 km a prestávky budú pri Chtelnickom kaštieli a na Námestí sv. Mikuláša v Krakovanoch. Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, začínajúcich, pokročilých i profesionálnych cyklistov, ktorí si chcú vychutnať krásy nášho regiónu na dvoch kolesách. „V minulom roku sa Cyklo Holeška tour zúčastnilo 353 cyklistov vo veku od 2 do 76 rokov. V tomto roku štartujeme a končíme na štadióne vo Vrbovom. Registrácia prebieha už od 08:30 h. Štartovné je vo výške 2,- € a pre deti do 15 rokov je zdarma,“ hovorí Lukáš Pavlech, manažér Mikroregiónu nad Holeškou.

Nakoľko ide o podujatie v otvorenej cestnej premávke, cyklisti sú povinní sa správať ako bežný účastníci cestnej premávky a sú povinní bez výnimky dodržiavať všetky ustanovenia zákona a vyhlášky o cestnej premávke, ako aj ostatných súvisiacich predpisov a v prípade účasti na dopravnej nehode sú plne zodpovední za prípadné porušenie zákonov.

Informácia pre vodičov

1. septembra 2017 bude dochádzať k zvýšenému pohybu cyklistov na cestách v okrese Piešťany z dôvodu konania podujatia Cyklo Holeška tour.

Konkrétne ide o cesty
II. triedy č. 502 medzi mestom Vrbové a obcami Šterusy, Dolný Lopašov a Chtelnica, č. 504 medzi obcami Veľké Kostoľany, Borovce, Trebatice, Krakovany a Ostrov, č. 499 medzi obcou Trebatice a mestom Vrbové
III. triedy č. 1265 medzi obcami Chtelnica, Nižná a Veľké Kostoľany
K presunu cyklistov (predpokladaný počet účastníkov je 400) medzi jednotlivými obcami bude dochádzať priebežne od 09:30 do 13:00.
Trasa začína o 09:30 hod. v Meste Vrbové, kde sa okruhom cez obce Šterusy, Kočín-Lančár, Dolný Lopašov, Chtelnica, Nižná, Veľké Kostoľany, Dubovany, Veselé, Rakovice, Borovce, Trebatice, Ostrov a Krakovany vráti okolo 13:00 hod.
Organizátori prosia všetkých vodičov o trpezlivosť a zvýšenú opatrnosť. Predpokladané zdržanie je do 10 minút.
Prejazd prebieha v súčinnosti s políciou, sprievodné vozidlá budú označené logom a nápisom „sprievodné vozidlo“, rovnako budú logom na žltých vestách označený aj organizátori.

TS/red 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972