Cyklisti pozor, v lese našli ďalšiu nástrahu

11. septembra 2012 Off Od

Nebezpečných predmetov nastražených na lesných cestách a chodníkoch je pravdepodobne viac. Na jeden nás čitatelia upozornili koncom mája, teraz objavili ďalší.

[singlepic id=34690 w=320 h=240 float=left]„Po náročnom pracovnom dni človek vypadne do lesa, teda krásneho prostredia, musí vyšliapať stovky metrov prevýšenia, čo okrem priaznivého vplyvu na zdravie a výkonnosť perfektne prečistí hlavu, no a keď sa dostane na vrchol kopca, čaká ho veľká zábava v podobe zjazdu,“ napísal nám náš čitateľ, nadšenec horskej cyklistiky.

Počas jednej zo svojich cyklotúr na trase Červená veža – Havran – Striebornica – Zlatý vrch – Banka však dostal defekt. „V záverečnom zjazde pod Zlatým vrchom som musel náhle zastaviť. Pri oprave defektu na prednom kolese, som začul, že vzduch uniká aj zo zadného,“ píše.

Defekt na oboch kolesách je poriadna smola, ale nebola to náhoda. Keď dal dole plášť našiel až tri defekty a ostrý predmet. Podľa jeho slov ho niekto nastražil približne na mieste, o ktorom sme písali koncom mája.

„Chcem len povedať, že mi je ľúto toho človeka. Aký musí mať tragický život, keď si to musí kompenzovať takýmto zákerným spôsobom. Verím, že osud, karma, Boh, či iná vyššia sila toto spravodlivo vyrieši,“ uzavrel svoje rozprávanie cyklista.

(mp)

REKLAMA