Aktuality

Cyklisti na pristávacej ploche točili reklamu na Grape

By 19. júna 2012No Comments

Tohtoročný Grape bude priateľský k cyklistom. Dvojkolesové vozidlá na nožný pohon, ktoré sú hlavným dopravným prostriedkom väčšiny Piešťancov, budú hlavným motívom festivalového TV spotu.

[singlepic id=31597 w=320 h=240 float=right]V podvečer 18. júna sa na letisku stretlo asi 40 cyklistov a malý filmový štáb pod vedením Martiny Slovákovej. Slnečné počasie a pristávacia plocha boli kulisou jednej zo scén krátkeho videa, ktoré bude propagovať tretí ročník Grapeu.

„S každou scénou sa budú zobrazovať kapely, ktoré tu privítame a táto by mala byť na záver,“ povedal o krátkej sekvencii plnej cyklistov jeden z organizátorov Janči Trstenský. O spote však nechcel nič viac prezradiť. Zvedavci musia počkať do 2. júla, kedy bude jeho premiéra v televízii aj na internete.

Jasné však je, že hlavným motívom budú bicykle: „Pôvodne sme mali vymyslený iný spot, ale robíme to takto lebo chceme ľudí naučiť chodiť na festival na bicykloch.“

Spot režíruje Martina Slováková, ktorá má už za sebou úspešné videoklipy kapiel Billy Barman (Strmá voda) a Puding Pani Elvisovej (Ďobkanie, Astória).

Komparzisti na bicykloch boli najmä Piešťanci. „Pár ľudí prišlo aj z Bratislavy, priniesli špeciálne bicykle, ktoré sme potrebovali. Niekoľkí sú tu aj z Leopolodova, Nového Mesta nad Váhom, Vrbového a Trenčína,“ povedal Janči Trstenský.

Organizátori nepredpokladajú, že počet cyklistov na samotnom festivale bude príliš vysoký: „Bol taký šialený plán, že sa urobí vo štvrtok výjazd z Bratislavy až sem, ale po starých cestách je to dosť ďaleko. Neviem, či by to ľudia dali, ale niektorí sa tej myšlienky stále držia, takže možno sa to uskutoční.“

Prečítajte si aj: Cyklisti sú na festivale Grape vítaní

[nggallery id=1740]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972