Connect with us

Aktuality

Cyklisti dnes prejdú cez cieľovú pásku v Piešťanoch trikrát

Published

on

Záverečná, piata etapa cyklistických pretekov Okolo Slovenska štartuje dnes o desiatej v Bojniciach. Do cieľa na Námestí slobody v Piešťanoch dorazia pretekári okolo jednej popoludní. Pri priemernej rýchlosti 43 km/h ich organizátori očakávajú v cieli o 12:50 h, ak sa pôjde pomalšie s priemerom len 39 km/h, mal by víťaz preťať cieľovú pásku okolo 13:08 h.

stage6b174ee30773c1a9f3a48a0e7

Pretekárov dnes čaká 121,9 km s tromi rýchlostnými a dvomi horskými prémiami. Dve rýchlostné prémie sú naplánované v Piešťanoch na Námestí slobody, cez ktoré cyklisti prejdú celkovo tri krát, takže diváci budú mať v priestore cieľa znásobený zážitok. V súboji o modrý bodkovaný dres najlepšieho šprintéra delí Fortina a Sisra len jediný bod, takže motivácia stať sa víťazom tejto klasifikácie bude veľká.  Rovnako na čele celkovej klasifikácie má Talian Mauro Finetto náskok pred druhým Ukrajincom Vitalij Butsom iba sedemsekundový náskok, takže stále je o čo bojovať.

Do Piešťan sa pretek dostane od Ratnoviec cez Krajinský most okolo pol jednej a následne pretekári absolvujú dva desaťkilometrové okruhy cez mesto.

Od štartu Do cieľa                                                          39 km/h 41km/h 43 km/h

99,7 22,2 Piešťany 12:33 12:26 12:19
101,5 20,4 PIEŠŤANY (prejazd do 1. okruhu)
Rýchlostná prémia
12:36 12:29 12:22
111,7 10,2 PIEŠŤANY (prejazd do 2. okruhu)
Rýchlostná prémia
12:52 12:43 12:36
121,9 0,0 PIEŠŤANY – Námestie slobody
Cieľ
13:08 12:58 12:50

Pri príjazde do Piešťan prejdú cyklisti po Krajinskej ceste na Hollého ulicu a po Teplickej na Námestie slobody, kde je cieľový priestor. Pri prvom prejazde si zmerajú sily v rámci druhej rýchlostnej prémie v dnešnej etape. Pokračovať budú po okruhu cez pešiu zónu, popri fontáne Príbeh premeňov smerom k Váhu. Ďalej po Nábreží Ivana Kraska na Tematínsku, Strečniansku, Žilinskú, Bratislavskú, Rekreačnú, Hlbokú, Dlhú, Krajiskú, Hollého, Sládkovičovu, Teplickú ulicu späť na Námestie slobody, kde bude opäť šprintérska prémia a nasledovať bude záverečný desaťkilometrový okruh.

Podrobný rozpis trasy etapy aj s časmi prejazdov podľa priemernej rýchlosti v preteku, nájdete tu. Pripraviť sa musíte tiež na dopravné obmedzenia, keď dopravu bude riadiť polícia, pričom cesty sa budú uzatvárať s 20 minútovým predstihom pred prejazdom pretekárov.

itinerar-trasa-2016

Pre verejnosť pripravili organizátori cyklistický hobby pretek Energia na kolesách. Ten sa pôjde na rovnakej trase ako hlavný pretek. Štartuje sa z Námestia slobody o 11:00 h. Registrácia začína o 9:00 a končí o 10:30 h. Dĺžka trate je buď 20,4 km, alebo 10,2 km. Ocenení budú prvý traja pretekári  bez rozdielu kategórií a rovnako najstarší i najmladší účastník. Pridelené štartové číslo je vstupenkou do tomboly o hodnotné ceny.

-red- Foto: www.okoloslovenska.com

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články