Aktuality

Cyklista skončil pod kolesami Volva

By 11. októbra 2013No Comments

V piatok (11.10.2013) večer okolo trištvrte na sedem sa na Krajinskej ceste v Piešťanoch stala dopravná nehoda, pri ktorej skončil cyklista pod kolesami Volva s topoľčianskou ŠPZtkou.

[singlepic id=48152 w=560 h=385 float=center]Podľa obyvateľov blízkeho obytného domu bolo počuť veľký buchot. Sanitka prišla podľa svedkov na miesto takmer okamžite, policajti približne po polhodine. Jednou z príčin nehody je pravdepodobne hustý dážď a vodič cyklistu zrejme nevidel.

Polícia už začiatkom septembra upozorňovala na zvýšené riziká jesenného počasia, kedy sa množia nehody, kde príčinou je znížená viditeľnosť, či už pre hmlu alebo dážď.  Vodiči mi nemali zabúdať na dostatočnú vzdialenosť medzi vozidlami, aby dokázali včas a bezpečne zastaviť.

[singlepic id=48153 w=560 h=385 float=center]

REKLAMA

rekl-komenskeho

„Opakovaná frázu: Vidieť a byť videný,by sme mali mať v týchto dňoch opäť viac na zreteli, a to platí nielen pre vodičov, ale aj pre chodcov a cyklistov. Policajné skúsenosti hovoria, že aj napriek zákonom stanovej povinnosti byť osvetlený, cyklisti jazdia na neosvetlenom bicykli, bez reflexných prvkov, po nesprávnej strane cesty a výnimočná nie je ani jazda v skupinách vedľa seba,“ povedala pred časom Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

[nggallery id=2552]

Autor: ht Foto: Viktor Vrábel

REKLAMA

ijav-ucto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972